Podczas World Grand Prix Polsat Sport wyemituje spot reklamowy promujący Ostrowiec. Szymborska za Wasilewską

Na ostatniej sesji Rady Miasta Ostrowieckiego radni przyjęli dwie ważne uchwały.
Ostrowieccy radni opowiedzieli się za przekazaniem 150 tys. zł z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na Word Grand Prix siatkarek, jakie rozegrane zostanie w dniach 14 -16 lipca br. w naszym mieście. Informacje o Ostrowcu ukażą się we wszystkich materiałach promujących turniej, również podczas transmisji telewizyjnych na antenie Polsatu.

za
Ostrowiecka ulica Wandy Wasilewskiej zmieniła nazwę na Wisławy Szymborskiej. To pierwszy element realizacji w naszym mieście ustawy o zakazie propagowania ustroju totalitarnego poprzez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. W czasie głosowania jednak nie było jednomyślności, bowiem trzech radnych wstrzymało się od głosu, a dwóch było przeciw. Jednym z radnym, który głosował na ?nie? był Włodzimierz Sajda, który zabronował, aby szukając nazw dla ulic i miejsc sięgać po znanych ostrowczan, tj. Jan Rybkowski.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Podczas World Grand Prix Polsat Sport wyemituje spot reklamowy promujący Ostrowiec. Szymborska za Wasilewską

 • 06/07/2017 at 15:27
  Permalink

  Nie bardzo jest okazja do zaproponowania ,w innym miejscu, pewnego pomysłu dotyczącego naszego miasta,bo większość artykułów GO w internetowej wersji poświęcona jest wąskim tematom a moja propozycja tyczy się sprawy generalnej.O co mi chodzi ?
  Postuluję o zmianę nazwy naszego miasta na OSTROWIEC. Bez przymiotnika Świętokrzyski.Ułatwi ta zmiana, a właściwie skrócenie nazwy miasta, życie instytucjom jak i mieszkańcom.Ileż bardziej ułatwi się wymowę cudzoziemcom,ileż mniej błędów ortograficznych będzie popełnianych w oficjalnych pismach czy w dokumentach , ileż łatwiej będzie wymawiać poprawną nazwę naszego grodu na oficjalnych wystąpieniach.Ostrowiec jest doskonale rozpoznawalny w Polsce bez konieczności dodawania że Świętokrzyski.Nic nie stracimy na skróceniu nazwy,zwłaszcza że nie mamy nawet zbyt wielkiego historycznego przywiązania do tej przynależności regionu świętokrzyskiego.
  Stargard Szczeciński wyzwolił się z przymusu dwuczłonowej nazwy miasta i skrócił swą nazwę do zwykłego Stargard. Pójdźmy i my tą dobrą drogą.
  Zachęcam do dyskusji na ten temat,zwłaszcza że mamy wakacje,urlopy i więcej czasu na dogłębne przemyślenia na wszelkie tematy – forum GO nadaje się świetnie do takiej dyskusji.Oczywiście rzeczowej dyskusji.

  Reply
 • 10/07/2017 at 09:49
  Permalink

  Stargard jest tylko jeden a Ostrowców dużo, więc wyróżnik Świętokrzyski został dodany nie przypadkowo… a co do rozpoznawalności, to kwestia dyskusyjna, właśnie bez podania pełnej nazwy miasto lokowane jest gdzieś pod wschodnią granicą… Ostrowiec wbrew opiniom niczym wielkim się nie wyróżnia ..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *