Nowe witacze już zapraszają do Ostrowca Świętokrzyskiego

Jak na razie na trzech drogach wjazdowych do Ostrowca Świętokrzyskiego stanęły nowe ?witacze?. Niebawem pojawią się kolejne, z których największy usytuowany zostanie na Rondzie im. Republiki Ostrowieckiej. Wszystkie, pod względem pomarańczowo- czarnej kolorystyki, nawiązują do hutniczej tradycji miasta, a ich autorem jest ostrowiecki artysta plastyk Marcin Jedlikowski, który zwyciężył w konkursie ogłoszonym przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w grudniu minionego roku, kiedy to jury wybrało jedną z trzynastu nadesłanych prac. Zwycięska ściśle odnosiła się do hutniczego charakteru miasta, a także do jego herbu.

– ?Witacz” to pierwszy element z jakim spotyka się kierowcy wjeżdżający do miasta. Dla mnie musi być to być element, który z jednej strony odwołuje się do historii miejsca, zaś z drugiej być nowoczesnym i wybiegać w przyszłość.? mówił przed kilkoma miesiącami, wręczając nagrodę zwycięzcy, prezydent Jarosław Górczyński.
?Witacze?, które obecnie zapraszają do Ostrowca Świętokrzyskie wydają się doskonale spełniać te wymogi.
– Są one widoczne dla kierowców wjeżdżających do miasta także w nocy. Na tę chwilę stanęły na ulicach Opatowskiej, Zygmuntówce i Reńskiego. Planowane jest ustawienie kolejnych między innymi na Rondzie im. Republiki Ostrowieckiej oraz na ulicy Sienkiewicza ? mówi Michał Wacławik, zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Realizacja ?witaczy? podoba się ostrowieckiemu artyście Marcinowi Jedlikowskiemu, absolwentowi Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, autorowi pomysłu.
– Wstępne założenie zakładało powstanie elementu niższego i szerszego, ale ostateczny efekt jest bardzo dobry- mówi Marcin Jedlikowski. Zależało mi od samego początku, aby powstał projekt, którego barwy będą kojarzone z Ostrowcem Świętokrzyskim, więc wybór nie mógł paść na inne niż na pomarańczowo- czarne. Piktogram znajdujący się na ?witaczu? to z kolei nawiązanie do herbu miasta.
?Witacze? są jednym z elementów nowej tożsamości wizualnej Ostrowca Świętokrzyskiego, która ma być silnie osadzona w hutniczej tradycji.

IMG_4478

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Nowe witacze już zapraszają do Ostrowca Świętokrzyskiego

 • 07/07/2017 at 23:25
  Permalink

  brzydkie, normalnie trzeba bylo herb walnac, jeszcze na filmiku widac fatalny stan chodnika

  Reply
 • 09/07/2017 at 07:59
  Permalink

  według mnie,gustowne i funkcjonalne

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *