Powolnym krokiem na otwarty basen! Rawka od Nowa! Zapraszamy do udziału w konkursach!

Trwają prace na Rawszczyźnie zmierzające do oddania do użytku otwartego basenu. Wszystko wskazuje na to, że ostrowczanie wezmą udział w przecięciu wstęgi na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy Ostrowiec będzie jednym z trzech ośrodków w województwie świętokrzyskim, po Kielcach i Nowinach, który będzie dysponował tego typem obiektem. Ta inwestycja sportowa wraz z rozbudowywaną Galerią Ostrowiec połączy funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe z konsumenckimi i stanie się nośnikiem szerszej oferty dla mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i najbliższego regionu.

RAWKA1
Na sierpień zamawiamy słońce!
Przypomnijmy, że w ramach pierwszego etapu realizacji umowy na budowę odkrytych basenów, zostanie wykonana wielofunkcyjna niecka basenowa oraz brodzik dla dzieci wyposażony w bezpieczne zabawki i zraszacze. W drugim etapie realizacji robót niecka zostanie rozbudowana o część z atrakcjami wodnymi (zjeżdżalnię) oraz dziką rzekę. W drugim etapie powstaną też stałe, gustowne szatnie, łazienki i punkt gastronomiczny. W pierwszym etapie te pomieszczenia będą miały charakter tymczasowy. Niecka basenowa będzie posiadała głębokość od 1.2 do 1.35 m, zaś brodzik dla dzieci odpowiednio głębokość od 10 do 60 cm, a jego dno w całości wyłożone zostanie folią antypoślizgową.
W strefie łąkowej w pobliżu schodów i pochylni strefy wodnej zaprojektowano plac zabaw dla dzieci otoczony łąką do plażowania. Plac zabaw zaprojektowano z podziałem na dwie nawierzchnie ? piaszczystą i poliuretanową, bezpieczną dla upadków. Obiekt wyposażony będzie również w system nagłaśniający, monitoring oraz wi-fi.
Konkursy i darmowe wejściówki
Trwają przygotowania do uroczystego przecięcia wstęgi. Z tej okazji gmina Ostrowiec, MOSiR i BWA przygotowały liczne konkursy dla mieszkańców z nagrodami, którymi są imienne, honorowe bilety bezpłatnego wstępu na basen. 4Dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat będzie to konkurs plastyczny ?Wodne zabawy bez obawy?. Prace związane z letnim wypoczynkiem w mieście, z zastosowaniem dowolnej techniki należy składać w BWA. 5Trwa konkurs fotograficzny ?Rawszczyzna w starej fotografii?, nawiązujący tematyką do odkrytych basenów sprzed lat. Fotografie należy dostarczyć do Galerii Fotografii. Wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas uroczystości otwarcia basenów, a każdy z ich właścicieli będzie mógł opowiedzieć ciekawe zdarzenie związane z pobytem na odkrytych basenach.

3
Niezwykle interesująco zapowiada się konkurs na modę plażową ?Zaprojektuj, skomponuj, ubierz i pokaż?. Swoje własnoręczne kompozycje, sfotografowane należy przesyłać drogą e-mailową na adres: konkurs@mosir.ostrowiec.pl lub dostarczyć osobiście do biura MORiR na Rawszczyźnie. W dniu otwarcia basenów odbędzie się pokaz mody z udziałem nagrodzonych stylizacji. 1Trwa także konkurs na ?Hasło sezonu?, które można zaprezentować na wydanym folderze i wrzucić do pudełek konkursowych wystawionych w MOSiR, KSZO, UM, kinie Etiuda. Folder zawiera również krzyżówkę z hasłem, po rozwiązaniu którego również można liczyć na darmowe wejściówki.2
rawka2Nie na kredyt, a za nasze oszczędności
-Wielu z nas pamięta Rawszczyznę jako miejsce z basenami pod chmurką, gwarem, zabawą i wypoczynkiem ? mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. -Miejscem, gdzie można było popływać i jednocześnie skorzystać z promieni słonecznych, a także napić się wody z saturatora lub napoju z foliowego woreczka ze słomką. Rawszczyzna była tym miejscem, w którym w wakacyjne miesiące tętniło życie. O przywróceniu temu miejscu jego charakteru zdecydowało szerokie zapotrzebowanie i wsparcie płynące od mieszkańców. Każde moje pytanie o sens rozpoczęcia tej inwestycji spotykało się z entuzjastycznym odzewem. Zarówno w prywatnych rozmowach, jak i na portalach społecznościowych przekaz był jeden: zróbmy to!
Prezydent podkreśla, że podejmując decyzję o przeprowadzeniu kompleksowego remontu wiedział, że będzie to wspólna inwestycja, na którą nasze miasto stać i z której wszyscy będziemy korzystać. Baseny zostaną wybudowane nie na kredyt, ale za nasze wspólne, zaoszczędzone pieniądze.
-Jestem przekonany, że na Rawszczyźnie przez długie godziny będziemy wypoczywać, ciesząc się z uroków lata.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *