Eventowy kontener na Rynku, czy w ostrowieckim parku? Czy to możliwe?

Firma Climatic z Ostrowca Świętokrzyskiego, będąca jednym z liderów w dziedzinie budownictwa modułowego w kraju, analizuje obecnie szansę rozwijania swej produkcji w naszym mieście.
Tymczasem w okresie letnim coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie kontenerów modułowych, takich, jakie powstają w Ostrowcu Świętokrzyskim pod potrzeby eventowe. Czy jest więc szansa, żeby w wyniku współpracy na linii Climatic – Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, jedna z takich konstrukcji stanęła na stałe, np. w Parku Miejskim, czy na ostrowieckim Rynku?
-W zależności od wymagań i oczekiwań inwestora realizujemy obiekty budowlane, specjalistyczne, mieszkaniowe, użyteczności publicznej w technologii modułowej – mówi Jan Niespodziany, pełnomocnik prezesa ?Climatic? ds. badawczo ?rozwojowych. Technologia ta zapewnia wykonanie szybkiej zabudowy oraz dowolne zagospodarowanie terenu. Wobec powyższego jesteśmy w stanie realizować obiekty służące organizacji eventów we wskazanej lokalizacji.

kontener
Obecnie, technologia szybkiego modułowego budownictwa kontenerowego pozwala na niemal dowolne zagospodarowanie i stworzenie kreatywnej przestrzeni. Galeria sztuki, lodowy bar, parkiet do tańca na dachu piętrowego budynku ulokowanego nad brzegiem Wisły ? to tylko przykłady tego, co można zrobić z kontenerów.
-Dzięki elastycznej technologii szybkiego budowania i dowolnego aranżowania określonych powierzchni, kontenery mogą być całkowicie otwarte, przeszklone, czy ozdobione dowolną grafiką. Są one jednocześnie bardzo odporne na warunki pogodowe, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem podczas imprez ? mówi Jakub Łazowy, Commercial Manager w firmie Touax, największej w Polsce firmie zajmującej się sprzedażą i wynajmem modułów kontenerowych.
Kontenery możemy spotkać już niemal na każdej imprezie, choć ich funkcje są bardzo różne. Co istotne, kontenerowe eventy mogą odbywać się niemal wszędzie. Dzięki temu mogą one ?reanimować? opuszczone przestrzenie miasta, z korzyścią dla lokalnej społeczności. Pusta przestrzeń nagle potrafi tętnić życiem, a jak mija sezon kontenery są demontowane i oprócz zdeptanej trawy teren jest nienaruszony. Warto podkreślić, że kontenery to nie tylko imprezy kilku czy kilkunastodniowe. Kultowy warszawski klub Temat Rzeka to nic innego jak kilka modułów połączonych ze sobą. Ulokowany tam został bar, oraz spory parkiet.
-W przypadku Tematu Rzeka od początku mieliśmy jasno postawiony cel. Realizacja miała wytrzymać okres bardzo  intensywnego użytkowania, w końcu to normalnie funkcjonujący klub muzyczny, a dodatkowo być miejscem bardzo atrakcyjnym dla młodych ludzi ? podkreśla Jakub Łazowy.
A może Rynek, albo Park Miejski?
Od dawna trwa dyskusja o tym, że na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, a w szczególności w jego centrum brakuje miejsc, gdzie można spotkać się, porozmawiać, a przy okazji skonsumować coś smacznego. Ogłoszony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski przed kilkoma laty konkurs na zagospodarowanie Rynku, wyłonił koncepcję, w której głównym elementem był lokal w centralnej części jego płyty. Czy teraz budownictwo modułowe może sprawić, że pomysł stanie się faktem, tym bardziej uwzględniając to, że jednym ze znaków rozpoznawczych Ostrowca Świętokrzyskiego wydają się być kontenery modułowe powstające na terenie dawnej Starej Huty, a ich producent firma Climatic rozważa możliwość dalszego rozwoju. Obecnie trwają analizy, ale?
Climatic monitoruje rynek budownictwa nie tylko w kraju, ale i w Europie.
-Zdobyta wiedza oraz doświadczenie prowadzi do systematycznego doskonalenia procesu produkcji modułów – uważa Jan Niespodziany, pełnomocnik prezesa ?Climatic? ds. badawczo ?rozwojowych. Optymalizowanie procesu technologicznego wiąże się bezpośrednio z wyznaczeniem dróg komunikacyjnych. W tej sytuacji nie wykluczone jest ,że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy zasadności powiększenia powierzchni produkcyjnej, spółka przygotuje projekt rozbudowy zakładu w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Równocześnie, co warto wiedzieć, Climatic prowadzi badania w zakresie energochłonności budynków z zastosowaniem technologii modułowej.
-Technologia zastosowana w budownictwie modułowym spółki Climatic zapewni uzyskanie współczynnika przenikania ciepła U poniżej 0,20 W/m˛K ?przyznaje J. Niespodziany. Uwzględniając wymogi prawne i świadomie wybierając materiały budowlane, możemy poprawić komfort przebywania w budynkach oraz obniżyć koszty utrzymania np. poprzez niższe rachunki za ogrzewanie.
Teraz wszystko wydaje się zależeć tylko od mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Czy podoba się im pomysł powstania modułowego lokalu eventowego w centrum miasta, który przy okazji byłby reklamą jednej z naszych flagowych firm? Poczekajmy na Wasze głosy, które można przekazywać, czy to na naszym facebookawym fanepage?u, czy mailowo pod adresem ostrowiecka@ostrowiecka.pl

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Eventowy kontener na Rynku, czy w ostrowieckim parku? Czy to możliwe?

 • 11/07/2017 at 11:56
  Permalink

  wygląda to jak klatka dla małp w zoo,beznadziejne -czym tu się zachwycać,a umiejscowic coś takiego na Rynku to zgroza- chyba ,że jako WC.

  Reply
  • 12/07/2017 at 12:34
   Permalink

   Ja bym coś takiego postawił Górczyńskiemu na uliczce – pod domem i wystawił mu fakturę za dostarczenie tego klocka oraz marnowanie pieniędzy podatników.

   Reply
 • 11/07/2017 at 22:34
  Permalink

  piszcie po polsku. jakie eventy?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *