Jeśli kontrola autokarów, to tylko przy ulicy Żabiej (zdjęcia)

Przy zatoczce usytuowanej w pobliżu parkingu przy ulicy Żabiej wyznaczony został ? na wniosek policji ? jedyny w Ostrowcu Świętokrzyskim punkt kontroli wszystkich autokarów wycieczkowych. To, jak podkreśla starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa czy to dzieci wyjeżdżających na obozy i kolonie, czy to osób udających się na wycieczki organizowane przez instytucje i zakłady pracy.

Sprawdzenia autobusów odbywać się będą na parkingu przy ul. Żabiej 23 w pobliżu dworca PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. Punkt ten jest oznakowany znakami poziomymi i pionowymi. Organizator wycieczki powinien przekazać informację o planowanym sprawdzeniu autokaru najpóźniej 5 dni przed wyjazdem, określając datę wyjazdu oraz dokładną godzinę zaplanowanej kontroli. Informację o planowanych wycieczkach należy przekazywać telefonicznie na numer: (41) 26-71-301, (41) 26-71-302, (41) 2671303.

Jak podkreśla starosta, dotychczas autobusy były sprawdzane w miejscach niedostosowanych do przeprowadzania takich kontroli, m.in. przy szkołach, co znacznie utrudniało pracę policjantom. Starosta chce, by o tym miejscu dowiedzieli się obecnie nie tylko organizatorzy szkolnych wycieczek, ale również rodzice dzieci i wszyscy zainteresowani.
-W sezonie wakacyjnym, urlopowym w wyznaczonym miejscu przy ulicy Żabiej skontrowaliśmy już ponad 50 autokarów, z których 3 nie sprostało wymogom kontroli i musiały zostać podmienione przez przewoźnika ? mówi naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dominik Kowalski. ?To miejscem zostało wyznaczone, dzięki panu staroście, wzorem wszystkich miast wojewódzkich, m.in. Kielc, w którym istnieje już od dawna. Gwarantuje ono bezpieczeństwo przewożonych osób. Obok usytuowany jest parking, z którego mogą korzystać osoby odprowadzające dzieci do wyjazdu i jednocześnie przyglądać się pracy policjantów.
Miejsce na zatoczce przy ulicy Żabiej będzie służyło przede wszystkim do kontroli autokarów wyjeżdżających na wycieczki szkolne i zakładowe, ale również do kontroli innych pojazdów.

DSC_5109DSC_5111DSC_5112DSC_5113DSC_5119

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Jeśli kontrola autokarów, to tylko przy ulicy Żabiej (zdjęcia)

  • 11/07/2017 at 09:19
    Permalink

    Kontrola w tym miejscu też jest bezpieczna???? hehehe szczególnie jak policjant sprawdza opony od strony ulicy :):):) to jadą mu po butach .Masakra Kontrola jest długim elementem w czasie. Kierowca który jedzie do Warszawy czy Krakowa na dzień dobry ma przekroczony czas pracy. Co najciekawsze Panie Nauczycielki takie inteligentne wydawałoby się nie rozumieją co to jest czas pracy Kierowcy. To po co te cyrki na ul. Żabiej ????

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *