Ostrowiec Świętokrzyski z darmowym Internetem

Na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski funkcjonuje już 15 hot -spotów wi-fi sygnału internetowego bez pobierania opłat.
Wkrótce punkty zostaną specjalnie oznakowane.
Hot -spoty o największym zasięgu znajdują się w okolicy Amfiteatru w Parku Miejskim (250 m) oraz Urzędzie Miasta (200 m). W pozostałych trzynastu lokalizacjach z darmowego Internetu można korzystać w zasięgu 100 m, a są to PG Nr 1, PSP Nr 4, PG Nr 3, Zespół Szkół Nr 2, zespół edukacyjno -przedszkolny ?Szkoła z Pasją?, PSP Nr 1, PSP Nr 5, PSP Nr 7, PSP Nr 9, ?Dziesiątka? oraz MOMP, CPiAZ i obiekt sportowy ? ORLIK na ulicy Chopina.
-Urząd Komunikacji Elektronicznej zgodę wydał nam jeszcze w minionym roku. Tym samym udało się zakończyć nam pomyślnie procedurę, która trwała kilka lat -mówi Naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Robert Pasternak.
Usługa umożliwia dostęp do Internetu dla każdego użytkownika, który znajdzie się w obszarze działania hot -spotu. Ma ona charakter podstawowy bez możliwości korzystania z Internetu w sposób zaawansowany ? dostępne będą tylko niektóre porty. Uruchomione są podstawowe usługi internetowe, tj. www, poczta elektroniczna, z wyłączeniem usług typu P2P. Usługa charakteryzuje się ograniczoną prędkością (512 kbit/s), ograniczeniem czasu trwania długości pojedynczej sesji do 45 min.
Odbiorcami usługi są mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, turyści oraz inne osoby chwilowo przebywające w zasięgu działania hot -spotu, wyposażone w mobilny sprzęt komputerowy (laptopy, notebooki, smartfony, telefony komórkowe, tablety).
-Warto zaakcentować, że mamy też w kilku miejscach hotspoty tzw. budynkowe, z których można korzystać na hali widowiskowo- sportowej, pływalni ?Rawszczyzna? oraz w Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta i w korytarzu przy Biurze Prezydenta – wylicza naczelnik Robert Pasternak.
Oferowany bezpłatny dostęp do Internetu ma w założeniu spopularyzować korzystanie z technologii bezprzewodowych, a także w ograniczonym zakresie umożliwić korzystanie z e-usług, zapewnić dostęp do lokalnych portali informacyjnych, umożliwić poszukiwanie pracy przez Internet, pozwolić na udział w budowie społeczeństwa informacyjnego.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski prowadzi też monitoring wszystkich punktów dostępowych, z których największe zainteresowanie zdobywa ten zlokalizowany w Parku Miejskim, który w okresie minionych tygodni, gdzie odbywały się tam Dni Ostrowca, czy ?Wielki Ogień?, były szczególnie popularne. Wiadomo też, że bezpłatny Internet pojawi się na reaktywowanych otwartych basenach, a także prowadzone będą próby, których celem będzie objęcie usługą części ostrowieckiego Rynku.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ostrowiec Świętokrzyski z darmowym Internetem

 • 19/07/2017 at 08:26
  Permalink

  Prędkość nie za wielka, ale wystarczająca by coś sprawdzić.

  Reply
 • 20/07/2017 at 00:21
  Permalink

  Bardzo waznym i pozytecznym byloby utworzenie takiego punktu w szpitalu miejskim.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *