Osiedle Trójkąt zmienia się

Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy osiedla Trójkat na zebraniach wnioskowali o likwidację boiska, znajdującego się w środku osiedla.
Miało ono przeszkadzać, a kopana piłka używana do gry w nogę miała zagrażać maluchom bawiącym się na pobliskim placu zabaw. Dziś uporządkowane, zabezpieczone siatkami boisko z nową, utwardzoną nawierzchnią i murem w barwach KSZO Ostrowiec, tętni życiem od rana do wieczora i nie brakuje chętnych do gry w nogę, siatkę czy kosza. Inicjatorem wielu zmian, które obserwujemy na osiedlu, jest przewodniczący Rady Osiedlowej,
Dariusz Pawłowski, który całym sobą angażuje się, aby było ono nie tylko miejscem do życia, ale też wzajemnej integracji i łączenia pokoleń podczas różnych inicjatyw. Nieustannie szuka sponsorów do wspólnych akcji. Nawierzchnię boiska udało się wykonać dzięki prezydentowi miasta Jarosławowi Górczyńskiemu.

pawlowDariusz Pawłowski, Przewodniczący Rady Osiedla ?Trójkąt?: -To ważne, aby nasze osiedle było miejscem integrującym mieszkańców poprzez wspólne inicjatywy, aby każdy czuł się w jakiś sposób związany z osiedlem i dbał o jego wizerunek, szanując swoją pracę.

Na stałe w życie osiedla wpisały się imprezy na powitanie wakacji i zimowe ogniska muzyczne podczas ferii. Niedawno wspólną pracą było zdobienie muru przy boisku, w co przewodniczący włączył młodych mieszkańców osiedla. Jak mówi D. Pawłowski, chce wspólnie aranżować młodych ludzi w działania, aby wszyscy czuli się związani ze swoim osiedlem i szanowali swoją pracę.
-Chcę włączać do swoich pomysłów młodych ludzi z naszego osiedla, aby czuli że robią coś fajnego i czuli się potrzebni ? mówi D. Pawłowski. ?Zamiast się nudzić i stać gdzieś bezczynnie pod klatkami, robimy coś wspólnie dla wszystkich. Boisko służy przede wszystkim najmłodszym dzieciom, które nie pójdą same na większe obiekty kopać piłkę, a tu przy domu, pod okiem rodziców, mogą się bezpiecznie bawić. Chcemy ożywiać nasze osiedle i zmieniać jego wizerunek na lepszy.
Temu ma służyć kolejny projekt przewodniczącego Rady Os. Trójkąt, dotyczący grafiki na ścianach garaży. Obecny widok bardziej odstrasza i nie nadaje kolorytu tej części osiedla. D. Pawłowski na facebooku przedstawił trzy projekty, o których swoja opinię mogą wyrażać mieszkańcy do końca lipca br. Dwa z nich nawiązują do patriotyzmu, jeden do historii. Jednak to mieszkańcy zadecydują, który z prezentowanych projektów znajdzie swoje odzwierciedlenie na ścianach obskurnej, jak na razie budowli.
W osiedlowych inicjatywach D.Pawłowskiego wspiera syn Mikołaj, który dzielnie kibicuje mu przy kolejnych pomysłach. A tych przewodniczący ma wiele, w tym także zagospodarowania skarpy i uporządkowania schodów prowadzących od ul. Polnej. Na wszystko jednak potrzebne są środki, a tych niestety często brakuje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *