MEC remontuje i inwestuje

Okres lata to czas remontów oraz inwestycji wodociągowych, a także modernizacji i rozbudowy sieci ciepłowniczych na terenie miasta.
Część z nich ostrowczanie mają już za sobą.
Spółka Miejska Energetyka Cieplna wymieniła już kompensatory ciepła na magistrali ciepłowniczej. Mieszkańcy os. Rosochy i część mieszkańców os. Stawki zapewne pamiętają jeszcze te prace, bowiem przez dwa dni pozbawieni byli ciepłej wody. Wymieniono w tym czasie urządzenia, które jak nam obrazowo wyjaśnili pracownicy MEC, kompensują wydłużanie się sieci cieplnej, zbudowanej z rur metalowych, pod wpływem różnicy temperatury i zapewniają miastu oraz tysiącom odbiorców, ciepłej wody bezpieczeństwo.
-W tym roku chcielibyśmy też zlikwidować dwie wymiennikownie grupowe na terenie Śródmieścia i zainstalować tam indywidualne węzły ciepła. Dzięki termom, będziemy mogli w sposób racjonalny gospodarować ciepłem.
Efekty tych prac odczują mieszkańcy ulicy Górzystej i mieszkańcy części budynków przy ulicy Okólnej. Podobną inwestycję przeprowadziliśmy w ubiegłym roku przy ul. Starokunowskiej na terenie osiedla Skarpa ? informuje Renta Mikołajczak, dyrektor ds. technicznych spółki Miejska Energetyka Cieplna.
Trwają lub zakończyły się już prace związane z wymianą bądź remontem cieci wodociągowych w największych osiedlach mieszkaniowych. Na terenie osiedla Pułanki Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa zleciła jednej
z ostrowieckich firm wybudowanie nowego odcinka wodociągu. Poprzedniej zimy na terenie osiedla doszło bowiem do kilku awarii i uciążliwych dla mieszkańców osiedla przerw w dopływie wody.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *