Auta blokują miejsca postojowe

Problemem niemalże każdego parkingu są zdezelowane, porzucone auta, które skutecznie blokują miejsce.
Od niemalże dwóch lat właściciele punktów handlowych przy ul. Siennieńskiej interweniują w sprawie stojącego tam samochodu.
-W centrum miasta znalezienie miejsca graniczy z cudem. Samochody parkują wzdłuż ulicy i jak przyjadę z towarem, mam duży problem. Nie mam gdzie zaparkować -mówi jedna z właścicielek punktu. -Tymczasem ten samochód stoi od prawie dwóch lat i nigdy nie widziałam, aby ktoś z niego korzystał. Zgłaszałam to wielokrotnie do służb mundurowych, jednak do tej pory bez skutku. Samochód posiada rejestrację, więc ustalenie jego właściciela nie powinno stanowić problemu. A mnie o wiele łatwiej byłoby prowadzić działalność, gdybym miała gdzie postawić samochód. Tymczasem ja ponoszę koszty związane z prowadzeniem działalności i nie mogę liczyć na pomoc w tej sprawie.
Na pierwszy rzut oka widać, że auto od dawna nie opuszczało swego miejsca. Jednak jego stan nie wskazuje na to, że jest to stary, uszkodzony wrak. Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie wyjaśnia tę kwestię. W przypadku auta z brakiem tablic rejestracyjnych, przedstawiciele służb mundurowych mogą odholować zdezelowany samochód na parking strzeżony. Uprzednio muszą zebrać zeznania sąsiadów, czy faktycznie auto jest nieużywane lub też zagraża bezpieczeństwu. W przypadku auta posiadającego tablice właściwe służby mają możliwość ustalenia właściciela pojazdu i wyjaśnienia sprawy. W przypadku nie zastosowania się właściciela do zaleceń, auto może zostać odholowane na parking strzeżony, na jego koszt.
Problem natomiast pojawia się, kiedy auto nie ma widocznych śladów upływu czasu w postaci np. wybitej szyby, stłuczonej lampy czy urwanych zderzaków, posiada tablice rejestracyjne i parkuje w miejscu dozwolonym, bez ograniczenia czasowego. Przepisy tego nie zabraniają, nawet jeśli pojazd stoi około dwóch lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *