Przekonaliśmy się raz jeszcze, że „Na Gutwinie jest fajnie”

Jak wiemy, intensywne opady deszczu w ubiegłą niedzielę spowodowały przeniesienie pikniku rodzinnego na 27 sierpnia. Tym razem przy ładnej pogodzie w naszym ośrodku wypoczynkowym bez przeszkód odbył się festyn „Na Gutwinie jest fajnie”, nad którym patronat honorowy objął prezydent Ostrowca Św., Jarosław Górczyński.

Podczas festynu grupa pasjonatów obozujących na co dzień w Nowej Słupi przedstawiła starożytne rzemiosło i życie codzienne w pierwszych wiekach naszej ery. Młodzi mieszkańcy naszego miasta mogli podejrzeć pracę kowala, wikliniarza, garncarza i zielarki. Do wątku historycznego pikniku dołączyli rycerze i woje z grup rekonstrukcyjnych Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba i Drużyna Najemna Utlagar Hirde, którzy na Gutwinie rozbili obozowiska, zaprezentowali ówczesną broń i życie codzienne, barwiąc występ pokazem musztry paradnej i mody dawnej. Oczywiście, jak na wojów przystało nie zabrakło efektownych walk wręcz.

Uczestnicy festynu mogli podziwiać rzeźby Ernesta Malary. Twórca z ochotą pomagał młodym ostrowczanom wykonać samodzielnie rzeźbę i ją pomalować. Dla najmłodszych rozstawiono dmuchańce i zjeżdżalni. Przygotowano dla nich wiele gier i zabaw ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Chętni np. mogli wziąć udział w konkursach na kajakach i rowerach wodnych. Po zawodach młodzi mogli obejrzeć przygotowaną przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki – Ależ Gustawie! sztukę „Brzydkie kaczątko”, opartą na baśni H. Ch. Andersena, a później wziąć udział w „Warsztatach Motanek”, czyli tworzeniu lalek dobrych życzeń.

Szkoła jazdy „Monte Carlo” zorganizowała pokaz jazdy samochodem w alkogoglach, czyli okularach imitujących stan nietrzeźwości. Grupa „Niedzielni Partyzanci” zaprezentowała strzelnicę broni ASG i repliki broni współczesnej.

Na pikniku zaprezentowały się także ostrowieckie stowarzyszenia. Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” zaprezentowała wyroby rękodzielnicze, a  harcerze z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy w punkcie edukacyjnym z fantomami prowadzili naukę pierwszej pomocy.

Na stoisku Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni „Rawszczyzna” uczestnicy festynu mogli się zapoznać z bogatą ofertą, chociażby z zabiegów relaksacyjnych i masażu bańką chińską.

Dzięki uprzejmości właściciela pizzerii „Da Grasso” Tomasza Smeli uczestnicy pikniku zostali poczęstowani pyszną pizzą. O stronę muzyczną pikniku zadbał DJ Gomezzz.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Szkole Jazdy „Monte Carlo” Norbert Kamoda, Pizzerii Da Grasso Ostrowiec Św. ul. Wardyńskiego, grupie „Niedzielni Partyzanci”, Ernestowi Malarze, Stowarzyszeniu na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” z Ostrowca Św., Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy, Grupie Ratownictwa Drogowego „Extreme”, ZHP Hufiec Ostrowiec Św.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *