Przekonaliśmy się raz jeszcze, że ?Na Gutwinie jest fajnie?

Jak wiemy, intensywne opady deszczu w ubiegłą niedzielę spowodowały przeniesienie pikniku rodzinnego na 27 sierpnia. Tym razem przy ładnej pogodzie w naszym ośrodku wypoczynkowym bez przeszkód odbył się festyn ?Na Gutwinie jest fajnie?, nad którym patronat honorowy objął prezydent Ostrowca Św., Jarosław Górczyński.

Podczas festynu grupa pasjonatów obozujących na co dzień w Nowej Słupi przedstawiła starożytne rzemiosło i życie codzienne w pierwszych wiekach naszej ery. Młodzi mieszkańcy naszego miasta mogli podejrzeć pracę kowala, wikliniarza, garncarza i zielarki. Do wątku historycznego pikniku dołączyli rycerze i woje z grup rekonstrukcyjnych Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba i Drużyna Najemna Utlagar Hirde, którzy na Gutwinie rozbili obozowiska, zaprezentowali ówczesną broń i życie codzienne, barwiąc występ pokazem musztry paradnej i mody dawnej. Oczywiście, jak na wojów przystało nie zabrakło efektownych walk wręcz.

Uczestnicy festynu mogli podziwiać rzeźby Ernesta Malary. Twórca z ochotą pomagał młodym ostrowczanom wykonać samodzielnie rzeźbę i ją pomalować. Dla najmłodszych rozstawiono dmuchańce i zjeżdżalni. Przygotowano dla nich wiele gier i zabaw ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Chętni np. mogli wziąć udział w konkursach na kajakach i rowerach wodnych. Po zawodach młodzi mogli obejrzeć przygotowaną przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki ? Ależ Gustawie! sztukę ?Brzydkie kaczątko?, opartą na baśni H. Ch. Andersena, a później wziąć udział w ?Warsztatach Motanek?, czyli tworzeniu lalek dobrych życzeń.

Szkoła jazdy ?Monte Carlo? zorganizowała pokaz jazdy samochodem w alkogoglach, czyli okularach imitujących stan nietrzeźwości. Grupa ?Niedzielni Partyzanci? zaprezentowała strzelnicę broni ASG i repliki broni współczesnej.

Na pikniku zaprezentowały się także ostrowieckie stowarzyszenia. Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej ?Szansa? zaprezentowała wyroby rękodzielnicze, a  harcerze z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy w punkcie edukacyjnym z fantomami prowadzili naukę pierwszej pomocy.

Na stoisku Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni ?Rawszczyzna? uczestnicy festynu mogli się zapoznać z bogatą ofertą, chociażby z zabiegów relaksacyjnych i masażu bańką chińską.

Dzięki uprzejmości właściciela pizzerii ?Da Grasso? Tomasza Smeli uczestnicy pikniku zostali poczęstowani pyszną pizzą. O stronę muzyczną pikniku zadbał DJ Gomezzz.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Szkole Jazdy ?Monte Carlo? Norbert Kamoda, Pizzerii Da Grasso Ostrowiec Św. ul. Wardyńskiego, grupie ?Niedzielni Partyzanci?, Ernestowi Malarze, Stowarzyszeniu na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej ?Szansa? z Ostrowca Św., Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy, Grupie Ratownictwa Drogowego ?Extreme?, ZHP Hufiec Ostrowiec Św.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *