Radni powiatowi zdecydowali o przeprowadzce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Odbyła się pierwsza, powakacyjna sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego. Wypoczęci po wakacjach radni, na przysłowiowe pięć minut przed dzwonkiem szkolnym, skupili się przede wszystkim na sprawach edukacji.
Radni przyjęli uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i szkół specjalnych. Wiązało się to z kolejną przegłosowaną uchwałą w sprawie zmiany siedziby od 1 września Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim z ulicy Gulińskiego na Bursę Szkolną w osiedlu Słonecznym. Do zagadnień edukacyjnych trzeba także zaliczyć ustalenie wysokości kosztów surowca przeznaczonego na wyżywienie w stołówce Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak na każdej sesji radni podjęli uchwały w sprawie zmian w budżecie. Podczas sesji przyjęty został „Powiatowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w powiecie ostrowieckim na lata 2017-2020”.
Rada Powiatu Ostrowieckiego przyznała dwie dotacji – na prace konserwatorskie przy organach w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach i na naprawę wieżyczki sygnaturki na dachu kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ponadto, radni procedowali nad uchwałą, dotyczącą określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na te zadania w roku 2017.
Podsumowaniem posiedzenia Rady Powiatu Ostrowieckiego była informacja dyrekcji szpitala związana z bieżącą sytuacją w Zespole Opieki Zdrowotnej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Radni powiatowi zdecydowali o przeprowadzce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • 30 sierpnia 2017 at 21:44
    Permalink

    Czyli przenoszą Specjalny Ośrodek Szkolno wychowawczy do Bursy cz zostaje na swoim dawnym miejscu??

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *