Radni powiatowi zdecydowali o przeprowadzce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Odbyła się pierwsza, powakacyjna sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego. Wypoczęci po wakacjach radni, na przysłowiowe pięć minut przed dzwonkiem szkolnym, skupili się przede wszystkim na sprawach edukacji.
Radni przyjęli uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych do nowego ustroju szkolnego oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i szkół specjalnych. Wiązało się to z kolejną przegłosowaną uchwałą w sprawie zmiany siedziby od 1 września Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim z ulicy Gulińskiego na Bursę Szkolną w osiedlu Słonecznym. Do zagadnień edukacyjnych trzeba także zaliczyć ustalenie wysokości kosztów surowca przeznaczonego na wyżywienie w stołówce Internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak na każdej sesji radni podjęli uchwały w sprawie zmian w budżecie. Podczas sesji przyjęty został ?Powiatowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w powiecie ostrowieckim na lata 2017-2020?.
Rada Powiatu Ostrowieckiego przyznała dwie dotacji – na prace konserwatorskie przy organach w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach i na naprawę wieżyczki sygnaturki na dachu kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ponadto, radni procedowali nad uchwałą, dotyczącą określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na te zadania w roku 2017.
Podsumowaniem posiedzenia Rady Powiatu Ostrowieckiego była informacja dyrekcji szpitala związana z bieżącą sytuacją w Zespole Opieki Zdrowotnej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Radni powiatowi zdecydowali o przeprowadzce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  • 30/08/2017 at 21:44
    Permalink

    Czyli przenoszą Specjalny Ośrodek Szkolno wychowawczy do Bursy cz zostaje na swoim dawnym miejscu??

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *