Nowa linia firmy Kram, nie dla Ostrowca?

W finalną fazę wchodzą wyburzenia budynków na ?Starym Zakładzie? w Ostrowcu Świętokrzyskim, na działce należącej do firmy Kram Polska, gdzie miała stanąć nowoczesna hala produkcyjna i pojawić się nowe miejsca pracy.
Inwestycja jednak powstanie dopiero wówczas, kiedy ustąpi Wojewoda Świętokrzyski.
-Jesteśmy przed decyzją inwestycyjną rzędu 1 mln. Euro ? mówi Zbigniew Przybysz, prezes Kram Polska. Na tę chwilę nie wiemy, gdzie ulokować maszyny do nowej linii produkcyjnej. Niebawem będziemy składali kolejny wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego i od tego będzie zależeć umiejscowienie inwestycji.
Kram Polska to jeden z największych producentów opakowań papierowych, tekturowych oraz folii spożywczej dla branży gastronomicznej, cukierniczo -piekarskiej, szeroko pojętego przemysłu związanego z przetwórstwem, pakowaniem warzyw i owoców oraz produktów mięsnych. Obok siedziby w Ostrowcu Świętokrzyskim ma dwa zakłady produkcyjne w północno-wschodniej Polsce, w Dzierzgoniu i Pasłęku.
Przed rokiem firma w przetargu nabyła działkę od Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w sąsiedztwie obecnej siedziby z myślą o dalszym rozwoju. Rozpoczęły się prace rozbiórkowe znajdujących się tam ruin budynków. Kiedy wydawało się, że nie może być innej decyzji niż lokowanie kolejnej linii produkcyjnej w naszym mieście, pojawił się problem. Otóż Wojewoda Świętokrzyski, nie wyraziła zgody, na rezygnację z użytkowania wieczystego i zbycie prawa własności nieruchomości na rzecz użytkownika, czyli firmę Kram Polska. Zdaniem Urzędu Wojewódzkiego, taka transakcja dla Skarbu Państwa jest nieopłacalna, a dokładniej nieuzasadniona ekonomicznie.
-Jeśli teren nie zostanie przekształcony, to tej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim nie będzie -mówił przed kilkoma tygodniami prezes Zbigniew Przybysz. Działka będzie nieużytkiem, od którego będziemy uiszczać podatki. Nie mam pojęcia, jak ktoś za biurkiem wyobraża sobie inwestycję, gdzie część hali stoi na gruncie, gdzie mamy użytkowanie wieczyste, zaś druga część znajduje się na naszej własności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *