Subtille na swoim

Przez 4 lata firma odzieżowa Subtille, specjalizująca się w projektowaniu i szyciu bielizny damskiej, pracowała w pomieszczeniach Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Sandomierskiej.
Zajmowała tam największą halę produkcyjną na parterze i drugą, nieco mniejszą, oraz kilka pomieszczeń dla dozoru technicznego. W tej części obiektu CPiAZ panował największy ruch. Firma zatrudniała ponad sto szwaczek. Hale były oświetlone do późnych godzin wieczornych, bowiem szwalnia pracowała na dwie zmiany.
Od kilku tygodni w Inkubatorze jest cicho i pusto. Firma przeniosła maszyny i całe swoje zaplecze do nowego obiektu wybudowanego przy ulicy Chrzanowskiego, na łąkach denkowskich, jak dawniej nazywano tę część miasta.
W lipcu poprzedniego roku spółka kupiła działkę budowlaną przy ulicy Chrzanowskiego, a jesienią ruszyła w tym miejscu budowa zakładu. Został on zaprojektowany pod nowoczesną szwalnię. Subtille trafiła na dobrego wykonawcę. Zgodnie z planami, pod koniec tegorocznego lata, obiekt jest już gotowy do zagospodarowania. Posiada widną, dużą halę produkcyjną i co ważne, część socjalną spełniającą najwyższe standardy. Dla załogi zmiany są duże i to na plus.
Subtille zaistniała na lokalnym rynku w 2012 r. i na początku szyła odzież w dzierżawionym budynku przy ulicy Polnej (za urzędem skarbowym). Dziś posiada mocną pozycję na rynku. Szyje dla znanych marek w Europie i na świecie i ma pełny portfel zamówień na kolejny rok. Właściciel Subtille, Krzysztof Nowak wielokrotnie podkreślał w rozmowach, że zamierza rozszerzyć produkcję, zwiększyć zatrudnienie i rozwijać własną markę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *