Taksówki pod kontrolą

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla ostrowieckich taksówkarzy, którzy muszą się liczyć z licznymi kontrolami.
Nasiliły się działania inspektorów Izby Administracji Skarbowej z Kielc, a także te prowadzone przez pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Według danych Urzędu Skarbowego na terenie naszego miasta jest zgłoszonych aż 288 podmiotów w ramach ?Działalność taksówek osobowych?. Jak na razie ?skarbówka? przeprowadziła tylko sześć kontroli wobec pięciu taksówkarzy. W trzech przypadkach, w tym jednym podmiocie skontrolowanym dwukrotnie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W dwóch kolejnych jednak nałożono mandaty. Jeden w wysokości 300 zł za nie wydanie paragonu z kasy rejestrującej, zaś w drugim w wysokości 500 zł za sprzedaż z pominięciem kasy.
Kontrole prowadzi też Wydział Spraw Obywatelskich ostrowieckiego magistratu sprawdzając przedsiębiorców wykonujących transport osobowy taksówką. Tutaj wychodząc naprzeciw kontrolowanym, wyznaczone zostało specjalnie do tych czynności miejsce na parkingu usytuowanym przed Urzędem Miasta.
-Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (Ustawa o transporcie drogowym), organ wydający ?licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką? co najmniej raz na 5 lat, zobowiązany jest do przeprowadzenia kontroli przedsiębiorcy w zakresie spełniania wymogów będących podstawą do wydania licencji, o której mowa powyżej wyjaśniają urzędnicy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *