W niedzielę premiera mapy. ?Tyle sztuki w całym mieście?

W kwietniu 2014 roku Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki zapoczątkowało akcję społeczną ?Tyle sztuki w całym mieście?, której celem jest ochrona i popularyzacja wiedzy na temat ostrowieckiej sztuki w przestrzeni publicznej.
Przez trzy lata trwania akcji udało się dużo osiągnąć, głównie dzięki licznym partnerom. Do dnia dzisiejszego odnowionych zostało dziesięć rzeźb, a większość została umyta. Blisko czterdzieści obiektów artystycznych, które znajdują się w Ostrowcu, to całkiem pokaźny zbiór, na którym można poznawać historię sztuki współczesnej.
Obecnie oddaje do naszych rąk mapę, by za jej pomocą każdy mógł odnaleźć dany obiekt i dowiedzieć się o nim podstawowych informacji. Blisko czterdzieści obiektów artystycznych, które znajdują się w Ostrowcu, to całkiem pokaźny zbiór, na którym można poznawać historię sztuki współczesnej.

banerek1rgbmale-1024x525Premiera mapy 1 października (niedziela) godzina 11.00. Premiera mapy będzie miała formę spaceru szlakiem rzeźb.
Spacer rozpocznie się przy rzeźbie ?słoneczka? na osiedlu Słonecznym (okolice ul. Iłżeckiej) i poprowadzi go koordynator akcji ?Tyle sztuki w całym mieście?, Wojtek Mazan. Każdy z uczetników otrzyma bezpłatny egzemplarz mapy.
Od 5 października bezpłatną mapę będzie można znaleźć w ostrowieckich szkołach, instytucjach i innych miejscach publicznych.

Strona akcji: tylesztuki.blogspot.com
Pomysł i teksty: Wojtek Mazan
Zdjęcia: Wojtek Mazan, Paweł Litwin
Projekt graficzny: Maciek Biedka
Nakład: 1000 egz.
Organizator: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *