Kpiny z mieszkańców! Zimne kaloryfery w blokach ?Hutnika?

Od 22 września br., w zasobach spółdzielniach OSM i ?Krzemionki?, zaś  od 25 września br. także w zasobach ? OTBS-u rozpoczął się tegoroczny sezon grzewczy. Niestety, w piątek, 29 września br., na zimno w domach skarżyli się nasi czytelnicy, mieszkańcy bloków SM ?Hutnik?. Tymczasem temperatura o 5.00 wynosiła zaledwie 6 stopni Celsjusza.
-Skończyłem 80 lat i cierpię na kilka poważnych schorzeń ? skarżył się jeden z interweniujących. Zimno bardzo mi doskwiera szczególnie nocami. Meteorolodzy  straszą jeszcze nadchodzącymi przymrozkami. Dzwoniłem do osiedlowej administracji, powiedziano mi, że władze spółdzielni ?Hutnik? już 27 września br. wystąpiły o włączenie ciepła. Za jego brak odpowiada teraz MEC. Nie wiem, czy jest to prawda. Nie czuję się na siłach, aby to skonfrontować z drugą stroną. Dlatego proszę o to redakcję.
Z pytaniem naszego czytelnika zwróciliśmy się do dyrekcji MEC-u. Oto  nadesłane w tej sprawie oświadczenie prezesa Dariusza Wojtasa oraz wiceprezesa Artura Łakomca.
-Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim oświadcza, że zasady dostaw energii cieplnej do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej ?Hutnik? reguluje Ustawa prawo energetyczne oraz zawarta pomiędzy stronami umowa handlowa ?napisano w piśmie podpisanym przez prezesa Dariusza Wojtasa oraz wiceprezesa Artura Łakomca. Zgodnie z zapisami prawa wystąpienia zaległości płatniczych spółka ma prawo wstrzymać dostawy ciepła. Mając jednak na uwadze społeczny charakter odbiorcy ciepła Zarząd MEC przedstawił Zarządowi SM ?Hutnik? ograniczone do minimum warunki, po spełnieniu których MEC uruchomi niezwłocznie ogrzewanie w budynkach spółdzielni. W konsekwencji podanie ciepła dla mieszkańców jest w kompetencji Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej ?Hutnik?.

Prezes SM „Hutnik” Marek Zborowski mówi, że MEC domaga się zapłaty ponad 2 mln zł, których spółdzielnia nie ma.

-To jest ten warunek ? jak mówi M. Zborowski – wznowienia dostaw ciepła.
M. Zborowski dodaje, że znaczną część zadłużenia do MEC-u udało się spłacić, pozostało ponad 2,1 mln zł. Obecnie pieniądze są w gestii komornika, a nie Zarządu SM ?Hutnik?. Zatem potrzebne jest inne porozumienie, które rzeczywiście wyjdzie naprzeciw ?społecznemu charakterowi odbiorcy?. Brak ogrzewania mieszkań nie wchodzi bowiem w grę.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Kpiny z mieszkańców! Zimne kaloryfery w blokach ?Hutnika?

 • 30/09/2017 at 09:23
  Permalink

  To co robi ze Spółdzielnią to nie mieści się w głowie. Najpierw wymyślili przed ćwierć wieku wirtualny dług , a dziś z całą konsekwencją „kasta nadzwyczajnych” go egzekwuje od Bogu ducha winnych mieszkańców. W nocy temperatura spada w okolice zera a w budynkach mieszkają dzieci , osoby starsze. Nikogo to nie obchodzi. „Nadzwyczajna kasta” panuje nad ludźmi. Zgraja syndyków ,komorników ,sędziów ” zabawia” się losem zwykłych ludzi. I wszyscy postępują zgodnie z prawem! A jakże!!! To co się dzieje w SM Hutnik to można porównać do skandali w Warszawie przy tkz „reprywatyzacji. Nasz pan prezydent powiedział kiedyś ,że nie dopuści do tego by mieszkańcy nie mieli ogrzewania….. Zmienił zdanie ??? A może w ramach kampanii wyborczej wjedzie na białym koniu i wyda rozkaz MEC-owi : puścić ciepło! ? Panie Prezydencie! Jeśli tak to planujesz , to już jest ta chwila! Nocami jest naprawdę przeraźliwe zimno. Temperatura na zewnątrz jest w okolicach zera!!! A w tych mieszkaniach są małe dzieci i osoby starsze……

  Reply
 • 01/10/2017 at 18:35
  Permalink

  Alternatywny kraj na rubieżach UE. Ze spółdzielniami mieszkaniowymi typu Alternatywy 4, zmutowanymi z PRL na RP. Niestety.

  Reply
 • 02/10/2017 at 22:06
  Permalink

  Teraz najlepiej na tym calym burdelu wyszli Ci ktorzy maja piece i centralne z piecow badz kominkow. Wszyscy sie bija szarpia i wymadrzaja,a nocami dupy marzna.Kilka lat temu chcialem zakladac centralne z MEC-u pod stara huta ale mi powiedzieli ze to niemozliwe itd. Teraz odpalam kominek i mam wyj….ne.Wole palic i smrodzic niz placic za cos co moze bedzie albo nie bo jakas pazera nakradla a teraz siedzi dupe grzeje i sie smieje.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *