Tylko u nas! Nowe oferty pracy!

Mimo jesieni, zarówno w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak i na witrynach poświęconych rynkowi pracy, jest sporo ofert zatrudnienia.
W ubiegłym tygodniu, jedna z ostrowieckich firm złożyła w urzędzie pracy ofertę zatrudnienia 15 osób, najwięcej w zawodach ogólnobudowlanych. Mechanizmy rynkowe działają błyskawicznie. Pojawiły się unijne pieniądze, a w ślad za nimi inwestycje. Firmy budowlane szybko odbudowują swój potencjał. Latem samorządy miały problemy, część przetargów nie rozstrzygnięto z uwagi na niewielkie zainteresowanie ze strony wykonawców. Lokalne firmy tej branży zaangażowane były przy innych inwestycjach, brakowało mocy przerobowych.
Ponieważ na rynku brakuje ?gotowych? fachowców, firmy proponują pracę młodym osobom na zasadzie przyuczenia do konkretnego zawodu. Coraz częściej pośrednicy pracy podkreślają, że w czasie rozmów kwalifikacyjnych, dla pracodawców najważniejsze są nie kwalifikacje, a chęć do pracy i do podwyższania kwalifikacji.
W ubiegłym tygodniu propozycje przyjęcia kilku osób zgłosiła firma Climatic ze Starej Huty. Były  oferty dla: magazyniera, technologa, pracowników średniego dozoru
w zakładach produkcyjnych, szwaczek, sprzedawczyń, mechaników, ślusarza, tokarza, itp. Walcownie Ostrowieckie poszukują kowala. Nie tak dawno huta poszukiwała z kolei suwnicowego i elektryka. Wśród 20 i 30-latków takich fachowców nie ma, dlatego bazują one na osobach z grupy 50 plus lub proponują indywidualne szkolenia i staże osobom z młodszych roczników.
Na kandydatów do zatrudnienia w formie stażu czeka w sklepach, zakładach usługowych i produkcyjnych na terenie powiatu ostrowieckiego 30 miejsc.
W sierpniu pracodawcy złożyli wnioski, w których zgłosili chęć zatrudnienia kilkuset stażystów. Z większością pracodawców ostrowiecki urząd pracy podpisał już umowy. Stażyści pracują. Ale nie na wszystkie stanowiska znaleźli się chętni. Nadal nie udało się zrealizować około 30 ofert. W grupie bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędzie pracy, nie ma bowiem osób, które posiadają wymagane kwalifikacje, lub które ukończyły zbliżone kierunki nauki w szkołach zawodowych.
Pracodawcy wciąż czekają, m.in. na pracownika ds. rekrutacji i organizacji szkoleń, kasjera, sprzedawcę, projektanta mebli, montera mebli, kucharza, szwaczkę i absolwentów klasy zawodowej lub technikum o specjalności fryzjer.
-Jeśli nie pojawią się kandydaci, a możemy skierować na staż tylko osoby, będące w naszym rejestrze, to nie będziemy w stanie spełnić oczekiwania pracodawców. Wnioski nie zostaną zrealizowane – powiedziała nam w ubiegłym tygodniu Joanna Suska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *