25 lat firmy. Signal z planami na drugie ćwierćwiecze (zdjęcia)

Jedna z większych ostrowieckich firm handlowych – Signal Meble obchodzi 25-lecie działalności.
Z tej okazji młodzi jej szefowie zaprosili do Ostrowca Świętokrzyskiego swoich kontrahentów i pokazali w salonie firmowym przy ul. Waryńskiego najnowszą kolekcję mebli.
Zainteresowanie ofertą było duże, o czym świadczyła liczba pojazdów z rejestracjami z różnych stron kraju i świata, które pojawiły się w ubiegły czwartek w centrum miasta.
-Dwa razy w roku prezentujemy nowe produkty i nowy katalog . Z reguły jedna z tych prezentacji przypada właśnie na wrzesień. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy też swego rodzaju wewnętrzne targi, na które zaprosiliśmy do Ostrowca ponad sto firm współpracujących z nami, nie tylko z Polski, ale również z innych krajów europejskich. Naszymi kontrahentami są głównie sieci handlowe, hurtownie i salony meblowe, które kupują hurtowo meble. Takie branżowe spotkanie było dobrą okazją, by zaprezentować całą ofertę, ale także, by lepiej poznać się i umocnić relacje z klientami ? mówił Maciej Biesiada, wiceprezes zarządu spółki.

Signal jest firmą rodzinną i systematycznie rozwija się od ćwierćwiecza. Zajmuje się głównie importem i dystrybucją mebli. Zatrudnia ponad 150 osób i jest jednym z największych pracodawców w naszym mieście. Wszystko zaczęło się od sprowadzenia do Ostrowca Świętokrzyskiego przez pana Andrzeja Biesiadę kontenera krzesełek składanych. Później przy ul. Kilińskiego powstał sklep z meblami biurowymi i zaplecze magazynowe. Pięć lat temu w ramach dużego unijnego projektu w Ostrowcu Świętokrzyskim właśnie przy ul. Kilińskiego powstało największe w południowo – wschodniej części kraju, ale chyba także w tej części Europy centrum logistyczne. Kilka lat temu Signal wybudował okazały obiekt przy ul. Waryńskiego, w którym otworzył salon meblowy.
-Jesteśmy prawdopodobnie największą firmą nie tylko w kraju, ale w tej części i Europy, która ma tak bogaty asortymentem mebli w tym segmencie, a więc stołów, stolików, krzeseł, foteli obrotowych, szafek, regałów, mebli do sypialni ?podkreśla Piotr Biesiada, prezes zarządu.
Od tego roku firmę prowadzą synowie Andrzeja Biesiady: Piotr i Maciej znakomicie przygotowani przez ojca do zarządzania tak dużym przedsiębiorstwem. Skończyli studia w Warszawie: zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej i budownictwo na Politechnice Warszawskiej. W czasie spotkania z kontrahentami prezesi Signala zaprezentowali nowy program rozwoju firmy. Drugą odsłoną jubileuszowych obchodów było spotkanie pracowników i kontrahentów we wnętrzach Bałtowskiego Zapiecka. Tam też prezes Piotr Biesiada przypomniał historię firmy tworzonej przez 25 lat przez tatę, Andrzeja Biesiadę.
-25 lat istnienia firmy to czas  zbierania doświadczeń, wiedzy i potencjału, niezbędnych do jeszcze lepszego funkcjonowania w przyszłości. Myślę, że był to efektywnie  wykorzystany czas. Mówię to, jako syn założyciela i właściciela firmy Signal ?Andrzeja Biesiady.  Przez całe życie obserwowałem proces tworzenia przez mojego tatę firmy od podstaw i zapewniam, że jest to długa i ciekawa historia, w której poświęcenie i ciężka praca przeplatały się z sukcesami i przygodami. W tym procesie miałem szansę uczestniczyć już jako młody chłopak, a od 2011 r., po zakończeniu studiów zacząłem czynnie pomagać w rodzinnym biznesie. Podobnie było w przypadku mojego brata Macieja, który także dołączył do zespołu firmy Signal ?mówił prezes Piotr Biesiada.
Biznes z meblami Andrzej Biesiada rozpoczął od wyjazdu do Tajlandii w latach 90. To z tego kraju przypłynął pierwszy kontener ze składanymi krzesłami. Kolejne lata to sukcesywne zwiększanie oferty, budowanie sieci sprzedaży, ale także doskonałego zespołu ludzi, z których wielu do dziś pracuje w firmie. Przełomem i impulsem do przyspieszenia ekspansji była budowa w 2011 r. nowego centrum logistycznego, gdzie obecnie mieści się siedziba firmy. Ten krok milowy zwiększył możliwości w zakresie wielkości oferty, jakości i czasu obsługi oraz liczby klientów.
Dziś firma Signal jest rozpoznawalną marką nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach świata. Lecz to nie tylko meble. Na dzień dzisiejszy grupa Signal to kilka spółek, które oprócz handlu meblami zajmują się budową i wynajmem nieruchomości oraz sprzedażą hurtową artykułów papierniczych i biurowych. Obecnie firma zatrudnia około 150 osób, a z roku na rok rozwija się w tempie dwucyfrowym.
Obecnie Signal jest obecny w prawie każdym kraju europejskim, jak również w nieco odleglejszych państwach, jak Kazachstan czy Izrael.
-Stale pracujemy nad doskonaleniem procesów wewnętrznych, obsługi klienta oraz oferty, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania kontrahentów, jak i klientów końcowych,
bo to oni finalnie użytkują nasze produkty. Mamy ponad 1.000 odbiorców w kraju i za granicą. Tylko w tym roku zaimportujemy prawie 1.200 kontenerów. Do tego dochodzą dostawy polskich producentów, których produkty dystrybuujemy w naszej sieci sprzedaży. Tak więc wspieramy także polski przemysł, nie tylko zagraniczny. Śledzimy najnowsze trendy w branży. Kilka razy w roku odwiedzamy największe targi meblowe w Chinach, Malezji i w Europie. Wszystko po to, aby być liderem w swojej dziedzinie. Signal Meble to nowoczesne i dynamiczne przedsiębiorstwo, które mierzy wysoko. Chcemy odgrywać znaczącą rolę na rynkach europejskich, a bardzo chcieć, to znaczy móc. W praktyce to znaczy jednak, że przed nami jeszcze dużo pracy. Deklaruję, że fi rma Signal będzie rozwijała się równie dynamicznie jak w latach ubiegłych. Będzie zaskakiwać nowościami ?dodaje P. Biesiada.
Firma Signal to nie tylko lider w swojej branży, ale także sponsor wielu wydarzeń w regionie i wielu akcji charytatywnych. Wartości, jakimi kierują się jej właściciele, nakazują im dzielenie się z tymi, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Od wielu lat Signal wspomaga lokalną społeczność oraz ostrowiecki sport, sponsorując zespół piłki nożnej KSZO oraz zespół piłki siatkowej kobiet KSZO, grający w Lidze Siatkówki Kobiet.
Jubileuszowe spotkanie było okazją nie tylko do zacieśnienia relacji biznesowych, ale także do podziękowań, gratulacji i życzeń. Wśród wielu gości był także prezydent miasta Jarosław Górczyński, który podkreślał znaczącą rolę firmy Signal nie tylko w  lokalnym biznesie.
-Z dumą przyglądam się jubileuszowym uroczystościom, z satysfakcją obserwuję 25 lat funkcjonowania firmy Signal. 25 lat temu  Andrzej Biesiada założył firmę, która dzisiaj jest chlubą nie tylko rodziny. Chylę czoło przed panią Jolantą Biesiadą, która może być dumna ze swoich synów i swojej firmy. Ja jako prezydent jestem dumny, że taka firma ulokowała się w Ostrowcu, że logo Signal rozsławia miasto nie tylko w Polsce i w Europie. Ćwierć wieku zobowiązuje. To piękna historia, piękny jubileusz. Niewiele jest firm rodzinnych, które przetrwały burzliwe dzieje transformacji. Na początku lat 90. powstało wiele firm. Niestety niewiele może poszczycić się takimi osiągnięcimi ?mówił na spotkaniu prezydent miasta, podczas wręczania jubileuszowego grawertonu właścicielom firmy Signal.
Obchody były także okazją do uhonorowania przez właścicieli firmy pamiątkowymi statuetkami tych kontrahentów, którzy przez te ćwierć wieku współpracują z Signalem. Jubileusz uatrakcyjnił znakomity program artystyczno ?rozrywkowy z oprawą muzyczną, którego gwiazdą był Kabaret Nowaki.
A.Mroczek, K.Florys

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “25 lat firmy. Signal z planami na drugie ćwierćwiecze (zdjęcia)

  • 06/10/2017 at 15:30
    Permalink

    Gratuluję firmie Signal 25 lat działalności oraz wspierania miasta.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *