Wykonawca ma problemy. Galeria Łysica z ponad półrocznym poślizgiem!

Galeria Łysica, która powstaje w Ostrowcu Świętokrzyskim przy alei 3 Maja, zostanie uruchomiona nie na początku nowego roku, jak planowano, a najwcześniej jesienią 2018. galerlys1
Nikt nie chce powiedzieć wprost, ale wpływ na to mają najprawdopodobniej kłopoty głównego wykonawcy inwestycji.
Kilkakrotnie zwracaliśmy się zarówno do inwestora, jak i wykonawcy cytując pytania, które kierowali do nasi czytelnicy. Wszystkich interesowało to, że tygodniami na placu budowy, który znajduje się w centrum miasta, nic, a nic się nie działo. Słyszeliśmy tłumaczenie, że a to przerwa jest związana z czasem potrzebnym na uzyskanie pełnej wytrzymałości elementów konstrukcyjnych stanowiących podstawę podparcia płyt prefabrykowanych, a później znów, że wynika z oczekiwania na uzyskanie pozwoleń na transport wielkogabarytowy.
Tymczasem nikt nie chciał potwierdzić informacji, że główny wykonawca ma po prostu kłopoty.
W minionym tygodniu dopiero pojawiła się oficjalna informacja, że kielecka firma ratując się przed upadłością wystąpiła do Sądu Gospodarczego w Kielcach z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego.
-Złożony do sądu wniosek obejmuje otwarcie postępowania sanacyjnego, zawieszenie postępowań egzekucyjnych i uchylenie zajęć rachunków bankowych. Złożenie wniosku powoduje, że nie może być prowadzone przeciwko firmie żadne postępowanie  upadłościowe, ponieważ postępowanie restrukturyzacyjne zawsze ma pierwszeństw – wyjaśnia sędzia Monika Gądek-Tamborska, rzecznik prasowy kieleckiego sądu.
Pani sędzia dodaje, że wniosek jest na etapie badania i najdalej w ciągu dwóch tygodni będzie wiadomo, czy zostanie przyjęty.
Jak zapewnia nas obecnie Dorota Grabska, manager ds. inwestycji P.P.H.U PUBLIMA SP.J. kłopoty głównego wykonawcy już nie powinny dalej opóźniać inwestycji, gdyż pozostałe prace inwestor chce zrealizować w oparciu o własnych wykonawców.
-Główny wykonawca ma nam zakończyć stan surowy otwarty, a później plac budowy oprzemy o własne siły- przyznaje Dorota Grabska, manager ds. inwestycji P.P.H.U PUBLIMA SP.J. Termin realny do zrealizowania inwestycji to uruchomienie pierwszego obiektu na jesieni 2018 roku, tym bardziej, że proces komercjalizacji przebiega bardzo sprawnie i mamy już zajęte 90% powierzchni handlowej obiektu.
Przypomnijmy, że w projekcie Galeria Łysica ma się składać z dwóch obiektów 3 i 4 kondygnacyjnych z miejscowymi wypiętrzeniami, połączonych łącznikiem o powierzchni użytkowej 12057 m kw. wraz z pomostem parkingowym. Centrum handlowe ma być całkowicie przystosowane i będzie w pełni dostępny dla osób  niepełnosprawnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *