To Hańba!

Już w najbliższy czwartek w klubie ?Perspektywy? w Ostrowcu Świętokrzyskim (aleja 3 Maja 6) zagra Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba!
Początek koncertu zaplanowano na godz.20. Bramka dla zespołu 20 zł.
Hańba! to już swego rodzaju muzyczny fenomen, który nowocześnie i drapieżnie gra o sprawach retro, cofając się w czasy sanacji. Ale współczesnym też się dostaje, bo dawne teksty okazują się być nagle na czasie…
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa ?Hańba!? jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury, sztuki i techniki, ale również okresem niszczenia demokracji, autorytarnych rządów Sanacji i jej imperialistycznych zapędów.
Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium (banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej ?literackim? okresie w historii Polski.
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa ?Hańba!? powraca teraz z kolejnym albumem długogrającym pt. ?Będą bić!? (Antena Krzyku/Karoryfer Lecolds) i zapewne niejeden utwór z tego wydawnictwa zabrzmi podczas czwartkowego koncertu w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zespół dużo koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Słowacji. Dwukrotnie był w USA. Jest laureatem Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena podczas XVII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia ?Nowa Tradycja? w 2014 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *