Z Joanną Lichocką porozmawiajmy o mediach

W najbliższą środę, 18 października o godz. 17.00, w Domu Parafialnym „Michael” przy ulicy Okólnej 19, odbędzie się spotkanie „Porozmawiajmy o mediach” z Joanną Lichocką – posłanką Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kaliskiego, członkinią Rady Mediów Narodowych, reżyserem filmów „Mgła”, „Pogarda”, „Przebudzenie” i „Prezydent”. Spotkanie organizuje poseł Andrzej Kryj i ostrowiecki Klub Gazety Polskiej.
J.Lichocka jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i literackich studiów podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisała na łamach „Tygodnika Solidarność”, współpracowała z „Życiem Warszawy” oraz Teleexpressem w TVP. Prowadziła programy informacyjne i publicystyczne w Polsacie. Była związana z „Życiem”, „Przyjaciółką”, „Ozonem”, „Dziennikiem”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweek Polska”. Później była publicystką tygodnika „Gazeta Polska”, zastępcą redaktora naczelnego dziennika „Gazeta Polska Codziennie” i współpracownikiem tygodnika „Do Rzeczy”. Pracowała w telewizji TV Puls. W latach 2007–2009 prowadziła, najpierw w TVP 1, następnie w TVP Info, program Forum. Prowadziła także obie debaty prezydenckie między Bronisławem Komorowskim, a Jarosławem Kaczyńskim. Po odejściu z TVP zajęła się realizacją filmów dokumentalnych, poświęconych Lechowi Kaczyńskiemu. W 2013 dołączyła do zespołu Telewizji Republika jako prowadząca pasmo publicystyczne Wolne głosy. Była członkinią zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
W lipcu 2016 została wybrana z rekomendacji PiS przez Sejm w skład Rady Mediów Narodowych, powołującej i odwołującej zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Dwukrotnie przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyróżniona Główną Nagrodą Wolności Słowa.

22365394_1383355748400717_4217130784261823596_n

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *