Dziś oficjalne otwarcie przebudowanej ulicy Polnej (zdjęcia)

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych na zlecenie Starostwa Powiatowego prowadziło przebudowę odcinka ulicy Polnej. Wczoraj nasz fotoreporter podpatrywał końcowe prace. Dziś, w piątek, 20 października odbędzie się oficjalne otwarcie wyremontowanej drogi.

Przebudowany został odcinek od skrzyżowania z ulicą Iłżecką do skrzyżowania z ulicą Radwana. Przebudowie uległo także skrzyżowanie z ulicą Siennieńską,  na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Koszt prac sięgnął około 2,7 mln zł. Powiat ostrowiecki na realizację przebudowy uzyskał dotację w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji z Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
W ramach przebudowy wymieniona została nawierzchnia ulicy wraz z krawężnikami. Komfort korzystania z tej drogi jest odczuwalny. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawiły obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe. Każdy pas drogi mierzy po 3,5 metra. Dotychczasowy postój taksówek został przeniesiony spod Lidla na plac znajdujący się na wysokości obecnego gimnazjum.
Newralgiczna była budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z ulicą Siennieńską, która usprawni w tej części miasta ruch. Zarząd Powiatu Ostrowieckiego  podjął decyzję o montażu sygnalizacji świetlnej, gdyż włączanie się do ruchu, zwłaszcza spod podporządkowanej ulicy Siennieńskiej od strony osiedla Słonecznego, był w tym miejscu utrudniony. Dochodziło do wymuszeń przejazdu. Odczuwali to zwłaszcza kierowcy w godzinach szczytu. Wykonano sygnalizację świetlnej akomodacyjną czterowylotową.
W sumie przebudowany został 440-metrowy odcinek ulicy Polnej. Przy okazji wykonano remont kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia ulicznego. Zdemontowano stare słupy i lampy, ułożono nowy kabel zasilający, ustawiono nowe słupy oświetleniowe i zamontowano latarnie. Zakres robót objął również przebudowę urządzeń technicznych kolidujących z przebudowywanym odcinkiem ulicy w zakresie gazociągu, linii elektrycznych, telekomunikacyjnych,  światłowodowych oraz regulację uzbrojenia wodnego i kanalizacyjnego.
Nie ulega wątpliwości, że przebudowany ciąg drogowy ulicy Polnej, począwszy od ulicy Iłżeckiej aż do ulicy Chrzanowskiego stworzył nowy układ komunikacyjny  w naszym mieście, co będzie odczuwalne zwłaszcza po zrealizowaniu planowanej przebudowy drogi wojewódzkiej 755 wzdłuż ulicy Radwana.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dziś oficjalne otwarcie przebudowanej ulicy Polnej (zdjęcia)

  • 19/10/2017 at 22:55
    Permalink

    Na wstępie,sygnalizacja świetlna nadaje się już do przebudowy.Jest kolizyjna…będą problemy.Proszę to uwzględnić

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *