Wyróżnienia dla policjantów

Podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, na której omawiano stan bezpieczeństwa, władze powiatu ostrowieckiego wyróżniły czterech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Otrzymali oni dyplomy oraz upominki z rąk starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy oraz przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego Jerzego Brożyny. Dwaj z nich wykazali się bohaterstwem podczas ratowania ludzkiego życia, a dwaj kolejni osiągnęli wspaniałe wyniki podczas rywalizacji sportowej.

????????????????????????????????????

Sierż. sztab. Paweł Leśniak oraz sierż. sztab. Rafał Dobrowolski zostali wyróżnieni za to, że nie zważając na niebezpieczeństwo uratowali życie tonącemu, 55-letniemu mężczyźnie. Nietrzeźwy mężczyzna 4 lipca br. wpadł do rzeki Szewnianka i nie mógł się samodzielnie z niej wydostać. Funkcjonariusze natychmiast weszli do wody i pomogli mieszkańcowi Ostrowca Świętokrzyskiego wydobyć się na brzeg. Po tym, jak owinęli go w folię termoizolacyjną i z pomocą mieszkańców zabiegli jego wyziębieniu, został przekazany ratownikom medycznym i przewieziony do szpitala.

-Wasz czyn jest godny naśladowania i wymaga najwyższych pochwał ? powiedział starosta.

Z kolei st. sierż. Łukasz Stępień oraz sierż. Marcin Bis z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zajęli drugie miejsce w tegorocznym konkursie par patrolowych, organizowanych przez policję wojewódzką. Pierwszym etapem konkursu był praktyczny sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego, drugim sprawdzian sprawności fizycznej, a trzecim wymagający test wiedzy, podczas którego policjanci w ciągu 40 minut uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na 40 pytań z zakresu przepisów kodeksu wykroczeń, kodeksu karnego, a także przepisów prawa o ruchu drogowym.

Radni powiatowi nagrodzonych policjantów uhonorowali oklaskami na stojąco.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *