Miłośników jazzu u nas nie brakuje (zdjęcia)

Nadkomplet publiczności zebrał się w sobotni wieczór w Hotelu Accademia, aby uczestniczyć już w XXIX edycji Zaduszek Jazzowych  organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury.
– Jeśli na koncercie jazzowym w Ostrowcu Świętokrzyskim nie ma wolnych miejsc to tylko trzeba się z tego cieszyć- przyznaje Andrzej Chochół, muzyk, organizator Zaduszek Jazzowych.
Całość rozpoczęła się od  już tradycyjnych wspominek pierwszych edycji imprezy, gdzie zdarzało się, że na scenie było więcej osób niż na widowni. Po latach udało się zebrać całkiem pokaźne grono miłośników jazzu, które z roku na rok się powiększa.

Andrzejowi Chochołowi po raz kolejny udało się skrzyknąć lokalnych muzyków i pokazać, że w Ostrowcu Świętokrzyskim gra się jazz.
– Czasami szuka się muzyków daleko, a okazuje się, że ma się ich na miejscu- mówi Andrzej Chochół. Tak też będzie na scenie dzisiaj, gdzie zaprezentujemy kilka standardów. Pojawią się m.in. Ania Loranty,  Michał Buśko, Dariusz Jurkowski, Radosław Rzęsa oraz ośmioletni Olaf Jurkowski.
Gwiazdami tegorocznej odsłony imprezy była Ewa Uryga oraz formacja Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
– Zawsze staram się pozyskać, jak najlepsze nazwiska- opowiada A. Chochół. Jeśli dostaje gęsiej skórki jak śpiewa Ewa Uryga, to nie było innego wyjścia, jak ponownie ją zaprosić. Co do drugiego składu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet spodobało mi się to połączenie rapu i klasycznego jazzu.
Choć za nami XXIX edycja Zaduszek Jazzowych to ich pomysłodawca już myśli nad odpowiednim uczczeniem jubileuszowej XXX odsłony.
– Komponuję i przygotowuję do nagrania płyty na 30-lecie Zaduszek Jazzowych, Może uda mi się pozyskać, jakieś gwiazdy, z  którymi zagram. Na razie skupiam się i pracuję nad muzyką- kwituje.
fot. Robert Nadratowski

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Miłośników jazzu u nas nie brakuje (zdjęcia)

  • 06/11/2017 at 12:29
    Permalink

    W Ostrowcu też mieszkają ludzie znający się na kulturze z górnej półki.Stąd takie zainteresowanie słuchaniem jazzu na żywo,choć zdecydowana większość z nas słucha tej muzyki z odtworzenia i w doskonałym wykonaniu światowych gwiazd.Jazz to nie muzyka chodnikowa i wymaga zrozumienia i jako takiego przygotowania – po prostu,słuchając go trzeba mieć wyobraźnię…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *