Rusza bar „Anielskie jadło”

Już niebawem w budynku dawnej ?Ostrowianki? zostanie otwarty bar dla mieszkańców, w którym każdy będzie mógł zakupić dwudaniowy obiad za przystępną cenę. Inicjatorem powstania takiego miejsca w tej części miasta jest ks. Paweł Anioł, dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II. Kuchnię będzie prowadzić pięciu kucharzy zatrudnionych w kuchni św. Brata Alberta w Domu Ulgi w Cierpieniu. Jednocześnie w barze będzie sprzedawany chleb za 3 zł. Dochód uzyskany z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na sfinansowanie Wigilii dla osób samotnych.

ksKs. Paweł Anioł, dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu: -Chcemy zapracować na pomoc, jesteśmy organizacją pozarządową, która nie korzysta z żadnej dotacji z miasta i powiatu ostrowieckiego.

Ksiądz planuje przyjęcie około 70 osób. Bar będzie czynny od 10.30 do 16, a po godz. 16 będzie uruchamiana Pizzeria De Angello. Personel baru będzie przyjmował także zamówienia na potrawy świąteczne oraz na inne, rodzinne uroczystości. Dla osób chorych i samotnych, mieszkających w okolicach baru będzie możliwe dostarczanie obiadów. Chętni też będą mogli wykupić miesięczne karnety. Koszt jednego obiadu to 8 zł.

Obecnie zostały zakończone już prace remontowe i adaptacyjne. Bar czeka na ostatnie odbiory przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Jego otwarcie planowane jest po 20 listopada br.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *