Takiej Gali Ostrowiec Świętokrzyski jeszcze nie widział

Niezwykłe i radosne wydarzenie miało miejsce w minioną sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo jak inaczej nazwać widok 78 niemowląt wraz z rodzinami, zebranych w stylowo udekorowanej sali Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Kto wie, czy nie jest to rekord nie tylko w skali miasta, ale przynajmniej całego województwa.
Oczywiście tak zacne towarzystwo nie spotkało się przypadkiem, obecność była wynikiem zaproszenia, które skierował do nich prezydent Jarosław Górczyński, na drugą edycję Mlecznej Gali. Event, który w dopisku miał słowo VIP, odnoszące się do głównych gości, czyli niemowląt zameldowanych na terenie miasta, miał w założeniu uroczyście przywitać najmłodszych mieszkańców. Trzeba przyznać, że organizatorzy, czyli prezydent i pracownicy Urzędu Miasta stanęli na wysokości zadania. Impreza pod kątem wizualnym została dopracowana w każdym szczególe, nie zabrakło kącika zabaw, świetlicy dla starszego rodzeństwa, baloników napompowanych helem, słodkich łakoci i wielu innych atrakcji. Porad lekarskich udzielała również ciesząca się dużym zaufaniem dr Magdalena Klimas.

Duża niespodzianką był praktyczny warsztat poprowadzony przez znaną z telewizji psycholog i terapeutkę Marię Rotkiel, na co dzień zajmującą się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Rodzice, mogli dowiedzieć się ciekawostek wychowawczych i uzyskać cenne indywidualne porady.
– W wychowaniu swoich pociech ważna jest konsekwencja ? mówi Maria Rotkiel. Jednak nie ta, która każe, aby zakazywać dzieciom wszystkiego, co uważamy za niewłaściwe. Warto pozwolić, aby nasze smyki mogły wyrażać swoje zdanie i opinię, nawet jeśli nie do końca się z nią zgadzamy. To uczy asertywności i siły charakteru, a cechy te wykształcone w młodym wieku będą procentować również w dorosłości. Apeluję również i podkreślam, w szczególności do mam ? oszczędzajcie się i dbajcie o swoje zdrowie, fizyczne i psychiczne, bo szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko.
Kolejnym mocnym akcentem były eleganckie upominki, jakie prezydent wręczył rodzicom w towarzystwie lekarek: Danuty Barańskiej, Małgorzaty Bień i Haliny Sławek, oraz położnej i wiceprzewodniczącej Rady Miasta, Joanny Pikus. ?Bociania sprawka, prezydencka wyprawka?, tak brzmiał napis na stylowym pudełku, udekorowanym niebieskim, lub różowym balonikiem, w zależności od płci dziecka. Po odebraniu upominku całe rodziny kierowały się w stronę ścianki z logotypem naszego miasta, gdzie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.
-To dla mnie niezwykły zaszczyt i przyjemność, gdy na zaproszenie odpowiada tak duże grono osób ? podkreślił prezydent. Dzieci są przyszłością każdej rodziny i drogowskazem rozwoju miasta . To właśnie dzieci będą w przyszłości wyznaczać kierunek, w jakim podążać będzie Ostrowiec Świętokrzyski. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze miasto było miejscem przyjaznym, otwartym i bezpiecznym. Aby Państwa dzieci dojrzewały tu szczęśliwe i kształciły się w dobrych szkołach, dających perspektywy i praktyczne wykształcenie. To również dla Państwa rozpoczęliśmy najnowsze miejskie inwestycje, którymi są otwarte baseny na Rawszczyźnie oraz Ostrowiecki Browar Kultury. Narodziny dziecka to wspaniałe i radosne wydarzenie dla całej rodziny. Bez wątpienia jedno z najważniejszych w życiu. Kolejne miesiące są równie piękne, ale zarazem wymagające wysiłku i ogromu poświęconego czasu. Dlatego inicjatywy takie jak Mleczna Gala bez wątpienia są potrzebne i mile widziane. Warto dostrzegać potrzeby i doceniać młodych rodziców, warto również integrować ich środowisko poprzez wspólne spotkania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *