Ostrowiecki sposób na problemy

Ekipa Zakładu Usług Miejskich zakończy budowę nowych dróg dojazdowych do bloków nr 6 i nr 8 w osiedlu Słoneczne.
To wspólna inwestycja gminy i mieszkańców. W okresie świątecznym, gdy większość firm i urzędów pracowała na wolniejszych ?obrotach?, przed blokiem nr 6 w os. Słoneczne od rana kilkunastoosobowa ekipa remontowo – budowlana ZUM układała na drodze dojazdowej kostkę brukową.
Brukarze mieli wsparcie koparko -ładowarki. Samochodem dowożono potrzebne materiały i kostkę. Emerytowani mieszkańcy bloków wyszli przed klatki i z uznaniem mówili o dobrej organizacji pracy.
-Do tej pory drogi dojazdowe do klatek miały nawierzchnię asfaltową. Po każdym deszczu powstawały przed blokiem kałuże i wszyscy narzekali na ciągle przemoczone obuwie ?mówi Zygmunt Golasa, mieszkaniec bloku. -Wybraliśmy się więc do prezydenta. Obiecał nam sfinansować połowę kosztów inwestycji. Drugą połowę zobowiązaliśmy się zapłacić z funduszu remontowego wspólnot bloków nr 6 i nr 8.
Każda ze stron przekazała po 32 tys. zł. Wszyscy mamy satysfakcję ze wspólnego przedsięwzięcia. To już druga inwestycja wykonana przez wspólnoty dawnych bloków OTBS-owskich z os. Słoneczne i miasta. W ubiegłym roku MEC podłączył bloki do sieci miejskiej i wykonał instalację wewnątrz budynków m.in. wspomnianego bloku nr 6. Mieszkańcy zapomnieli już o uciążliwej eksploatacji piecyków gazowych. Czują się bezpieczniej. Wtedy też pomysł mieszkańców wsparł prezydent. Część kosztów zadania pokryła gmina, a część MEC i oczywiście wspólnota.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *