Spotkanie z Tomaszem Sommerem

W dniu 21 listopada, o godz. 17, w Domu Parafialnym ?Michael? przy ul. Okólnej 19, odbędzie sie spotkanie z dr Tomaszem Sommerem ? dziennikarzem i wydawcą, redaktorem naczelnym i współwłaściciel tygodnika konserwatywno- liberalnego ?Najwyższy CZAS!?, autorem książki ?Rozstrzelać Polaków?, dotyczącej mordu ludności polskiej na terenie ZSRR w latach 1937 -38. Wstęp wolny.
Spotkanie będzie poświęcone ,,Operacji antypolskiej NKWD w latach 1937 -1938??. To była zakrojona na szeroką skalę czystka etniczna, ludobójstwo. Szacunki wskazują na to, że w okresie 14 miesięcy trwania operacji zginęło 111 tys. Polaków, spośród których 90% stanowili mężczyźni w wieku produkcyjnym. O tej operacji NKWD nie wiedziano prawie nic do połowy lat 90?
W trakcie spotkanie odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego ?Rozstrzelać Polaków?, a gość po krótkim wykładzie będzie także odpowiadał na pytania mieszkańców.
Organizatorami spotkania są Klub Gazety Polskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *