Storczyki z firmy JMP Flawers na wystawie w Ostrowcu

Już za kilkanaście dni, 24 listopada br. w firmie Medax, otwarta zostanie w Ostrowcu doroczna wystawa storczyków, której współorganizatorem jest jeden z największych dostawców tych roślin na rynki europejskie, firma JMP Flowers. Skąd taki właśnie kierunek produkcji? Czy chodzi o biznes, czy też o pasję ? pytam prezesa zarządu tej firmy, Jarosława Ptaszka.


-Kwiaty są pasją w naszej rodzinie już od ponad 40 lat. Oczywiście, kwiatowa pasja ta ma również swój wymiar biznesowy, ale bez niej nie byłoby chęci do ciągłego doskonalenia się i stałego rozwoju działalności. Wcześniej w JMP Flowers uprawialiśmy cięte kwiaty: róże i anturium w kilkudziesięciu odmianach, ale na początku obecnego tysiąclecia zdecydowaliśmy o zwiększeniu asortymentu o orchidee Phalaenopis. Decyzja ta była podyktowana orientalnym pięknem tych roślin, ponadprzeciętnym okresem kwitnienia i stosunkowo prostą domową pielęgnacji. Dziś nasza firma uprawia orchidee w najnowocześniejszej i największej na świecie szklarni o powierzchni 10 ha, gdzie specjalny system automatycznie selekcjonuje rośliny ze względu na ilość pędów, kwiatów i pąków. W swoim asortymencie mamy aż 200 odmian tych roślin.
– Jesteście wśród największych dostawców storczyków w Europie. Uczestniczycie też w międzynarodowych i ogólnopolskich kwiatowych wystawach, festiwalach, konkursach. Storczyki z JMP Flowers eksponowane są też co roku w Ostrowcu. Co o tym zdecydowało?
-Istotnie, bardzo często prezentujemy swoje rośliny. Niedawno braliśmy udział w ciekawej wystawie orchidei w warszawskim Ogrodzie Botanicznym, a już dziś przygotowujemy się do styczniowych targów w niemieckim Essen. Nasza aktywność ma na celu popularyzację tych kwiatów oraz przedstawianie nowych ich odmian oraz form prowadzenia pędów kwiatowych. To też zawsze świetne miejsca na znalezienie nowych klientów i propagowanie wiedzy o pielęgnacji tych roślin ? bo tu zauważamy, że zostało jeszcze wiele do zrobienia. W miarę możliwości jesteśmy też w takich miejscach, gdzie widzimy wyjątkowe zainteresowanie czy wręcz pasję obcowania z tymi pięknymi roślinami i z tego też powodu będziemy również w Ostrowcu.
-Storczyk coraz częściej wygrywa w segmencie prezentów z czekoladkami czy kosmetykami. Skąd bierze się ten kwiatowy fenomen?
-Bardzo nas cieszy, że wraca tradycja obdarowywania się kwiatami. Mottem, które w firmie wyznajemy, jest ?Budujemy stałe wzruszenia i radość?, ponieważ kwiaty są najlepszym nośnikiem emocji. Towarzyszą nam w najważniejszych i najpiękniejszych chwilach w życiu i przypominają nam o nich. Trwałość orchidei, która kwitnie do blisko 6 miesięcy, pozwala wracać do tych wspomnień. Co więcej, dzięki temu, że nasze rośliny są dużo mocniejsze, gdyż uprawiamy znacznie dłużej niż konkurencja, dzięki czemu mamy zdecydowanie większe szanse na ponowne kwitnięcie. Dzielmy się radością, obdarowujmy się kwiatami.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Storczyki z firmy JMP Flawers na wystawie w Ostrowcu

  • 15/11/2017 at 08:29
    Permalink

    gdzie będzie ta wystawa w Ostrowcu ??!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *