Certyfikaty rozdane! Ostrowiec Świętokrzyski prekursorem!

152 uczniów odebrało z rąk prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego certyfikaty z języków: anielskiego, niemieckiego i francuskiego.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, jako jedyna w kraju finansuje możliwość uzyskania tego typu dokumentów przez młodzież.
?Jest o wyjątkowa chwila dla uczniów, ale także dla ich rodziców i dziadków ? mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Uczniowie zdali egzaminy na poziomie A2, B1 i B2. Są to certyfikaty uznawane na całym świecie. Dla przykładu powiem, że absolwent wyższej uczelni musi wykazać się znajomością języka obcego na poziomie B2. Jest o ogromny wysiłek nauczycieli języków obcych, za co im serdecznie dziękuję. Jesteśmy prekursorem tego typu działań na skalę Polski i to już zostało dostrzeżone. Obecnie znajomość drugiego języka to wręcz konieczność.
Ostrowiecką inicjatywę bardzo wysoko oceniają firmy certyfikujące, ale i sami uczniowie, którzy chętnie chcą sprawdzić swą wiedzę z języka obcego.
-Przyznawanie certyfikatów językowych młodzieży to bardzo cenna inicjatywa władz Ostrowca Świętokrzyskiego. Tutaj chcę złożyć szczególne wyrazy uznania -mówi Maria Kukla-Dąda z Centrum Egzaminacyjnego ?City Collage?. To wyjątkowa inicjatywa edukacyjna, która wyróżnia się tym, że każdy kto czuje się na siłach, może się zmierzyć z egzaminem certyfikującym. Liczę, że młodzież ostrowiecka docenia fakt możliwości otrzymania językowego certyfikatu, czego zapewne zazdroszczą jej koledzy z innych miast.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Egzamin Cambridge English, któremu w Ostrowcu Świętokrzyskim poddało się 130 uczniów, jest najbardziej prestiżowym i najszerzej uznawanym w świecie z języka angielskiego. Uznaje go 20 tys. instytucji, w tym gronie są renomowane uczelnie wyższe.
-Obecnie w CV znajomość języka obcego nie określamy już, jako poziom dobry, bardzo dobry, ale podajemy umiejętność potwierdzoną zdobytym certyfikatem – dodaje Maria Kukla -Dąda. -Taki certyfikat, jaki dziś otrzymałem, jest wyjątkowo ważny mając na względzie swą przyszłą karierę zawodową – mówił Kacper Słomka. Chce pracować za granicą, stąd taki certyfikat z języka angielskiego wydaje się być nieodzowny.
-Języka niemieckiego zaczęłam uczyć się dopiero w gimnazjum i bardzo go polubiłam, to mnie tym bardziej cieszy, że udało mi się dostać certyfikat – przyznaje Weronika Jasnowska. Uważam, że języki są kluczem do znalezienia wymarzonej pracy, ale przydadzą się podczas podróży.
Wręczeniu certyfikatów towarzyszyła wyjątkowa gala w kinie ?Etiuda?, którą muzycznie uświetniły występy wokalistek i wokalistów Studia Wokalnego ?Pandora? Ewy Goworowskiej. Zaśpiewali: Martyna Cieśla, Wiktoria Wójcik, Viktoria Pongowska, Kamila Szemraj oraz Piotr Mazur. Na scenie pojawił się również Dariusz Jurkowski (gitara) oraz Szymon Janikowski (fortepian) oraz dwie gimnastyczki – Natalia Gromczyk oraz Aleksandra Koprowska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *