Bezpieczeństwo na „5?

W Centym Kongresowym Targi Kielce odbyła się XI edycja Olimpiady Bezpieczeństwa, która jest finałem całorocznego konkursu profilaktyczno-edukacyjnego „Bezpieczeństwa na 5”. Głównym organizatorem i pomysłodawca jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.
?Olimpiada Bezpieczeństwa? jest przedsięwzięciem, w którym udział biorą także Kurator Oświaty, Wojewoda Świętokrzyski, WORD, KRUS, Automobilklub w Kielcach, Targi Kielce, a także Państwowa Straż Pożarna, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Straż Graniczna, Izba Administracji Skarbowej w Kielcach, Jednostka Wojskowa CPdMZ w Kielcach, Straż Miejska w Kielcach oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach.WW organizacje przygotowują ciekawe stoiska informacyjno-edukacyjne i konkursy.
W finale konkursu brało udział 14 drużyn wraz z kibicami, w sumie ponad 400 uczniów klas piątych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowała PSP Nr 14. Trzyosobową drużynę reprezentowali Patryk Potocki, Jan Maciąg, Michał Szczygieł wraz z opiekunami Panią Iwoną Abramczyk i Andrzejem Jeruzalem.
Podczas olimpiady rozegrano liczne konkurencje, w czasie których młodzież musiała się wykazać znajomością udzielania pomocy przedmedycznej, zasad bezpieczeństwa ogólnego i ruchu drogowego, a także znajomością zagrożeń w rolnictwie i wskazywaniem prac polowych, jakich dzieci nie powinny wykonywać. W czasie olimpiady wyświetlane są filmy i prezentacje dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie konkurencje rozdzielono występami artystycznymi prezentowanymi przez drużyny. Na specjalne zaproszenie wystąpiły w pokazach fitness zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Black&White z Ostrowca Świętokrzyskiego: Natalia Bugajska, Gabriela Klepacz, Martyna Klubińska i Maja Pastuszko. A super gwiazdami byli piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce, którzy wzbudzili ogromne zainteresowanie wszystkich uczestników Olimpiady. Szczypiorniści z wielkim zaangażowaniem promowali zasady bezpieczeństwa wśród swoich najmłodszych fanów. Celem olimpiady jest promowanie wśród najmłodszych bezpiecznego zachowania w życiu codziennym, utrwalanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, promowanie zasady fair play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.
Zwycięzcy konkursów: I miejsce ? Szkoła Podstawowa Nr 1 we Włoszczowie; II miejsce ? Szkoła Podstawowa w Sadowiu; III miejsce ? Szkoła Podstawowa w Sukowie. Wyróżnienie otrzymała- Szkoła Podstawowa Nr 6 w Starachowicach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *