105. rocznica i jubileuszowy zjazd absolwentów ?Chreptowicza?

Rozpoczęły się przygotowania do jubileuszowego X Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im Joachima Chreptowicza, który odbędzie się w dniach od 15 do 17 czerwca i przypadnie w 105. rocznicę istnienia szkoły.
Podczas konferencji prasowej przewodnicząca komitetu organizacyjnego Jolanta Fornalska poinformowała, że głównym punktem 105. rocznicy ?Chreptowicza? będzie odsłonięcie tablicy poświęconej fundatorowi szkoły, dr Janowi Głogowskiemu. Podczas dwóch dni zjazdowych absolwenci wezmą udział w zaplanowanych uroczystościach w szkole, imprezie plenerowej na Krzemionkach, organizowanej przez Jolantę Woźniak oraz w balu wspomnień, który odbędzie się w Hotelu ?Red?. Specjalne certyfikaty otrzymają absolwenci, którzy zdawali maturę 50 lat temu.

DSC02983
Wiceprzewodniczącymi komitetu organizacyjnego są dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk oraz wiceprezesi Towarzystwa Absolwentów Liceum im. J.Chreptowicza: Ryszard Dryjas i Tadeusz Kidziński. Funkcję skarbnika wypełnia Grażyna Sindalska, a sekretarza Anna Jaworska. W pracę komitetu zaangażował się również jeden z pierwszych założycieli towarzystwa, Michał Malanowski oraz były dyrektor szkoły, Lucjan Stojek. Biuro zjazdowe poprowadzi Reneta Kowalska i Marta Kalita. Dwie nauczycielki języka polskiego ? Barbara Podsiadło i Urszula Heba ? opracują publikację zjazdową w formie księgi wspomnień.
Wszelkie informacje, dotyczące zjazdu znajdą się niebawem na stronie internetowej www.chreptusy.ostrowiec.info. Tam zamieszczane będą ogłoszenia i bieżące informacje dotyczące zjazdu. Organizatorzy jubileuszowego zjazdu absolwentów spodziewają się, że weźmie w nim udział około 600 -700 byłych uczniów ?Chreptowicza?. Patronat nad planowanymi w szkole uroczystościami objął starosta ostrowiecki, Zbigniew Duda.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *