Mądrze pomagaj ze ?Szlachetną Paczką?

Od ponad tygodnia otwarta jest baza rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu ?Szlachetna Paczka?.
Także w powiecie ostrowieckim mądra pomoc dotrze do potrzebujących rodzin, które znalazły się w niezawinionej biedzie!
Baza z historiami rodzin została już otwarta. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę z terenu powiatu ostrowieckiego, znajdującą się w potrzebie i przygotować dla niej mądrą pomoc.

IMG_20171118_120318
-Przekazując rodzinie paczkę pokazujemy jej, że nie jest sama ze swoimi problemami ? mówi Emilia Łupina, lider programu ?Szlachetna Paczka? z Rejonu Powiat Ostrowiec Świętokrzyski. -Naszym celem jest to, by paczka była impulsem do zmiany w życiu rodziny. Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji. Darczyńca pomaga konkretnym osobom, sam kupując dla nich potrzebne rzeczy. Ma możliwość poznania historii osób, które zdecydował się wspierać. Pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej rodziny.
Jak się dowiedzieliśmy, w tegorocznej edycji projektu w Ostrowcu Świętokrzyskim działa 18 wolontariuszy, którzy docierają do obszarów prawdziwej biedy. Są to: Barbara Gierczak, Jakub Gierczak, Emilia Łupina, Krzysztof Łupina, Tomasz Magierowski, Małgorzata Matyjasek, Izabela Michalska, Agnieszka Olszewska, Krzysztof Ołownia, Dorota Pietrzkiewicz, Agnieszka Przygoda, Aneta Serweta, Dorota Stępień- Zając, Mariusz Tracz, Dariusz Urbański, Magdalena Wiączek, Elżbieta Wypchło, Andrzej Zając. Celem rejonu jest pomoc 20 rodzinom.

IMG_20171118_121518
18 listopada w całej Polsce przeszły marsze organizowane z okazji otwarcia bazy rodzin w projekcie Szlachetnej Paczki. Region Świętokrzyski również miał swoje uroczyste otwarcie bazy w Kielcach. Barwny i radosny korowód wolontariuszy przeszedł ulicami miasta głosząc idee Szlachetnej Paczki. Przedstawiciele ostrowieckiego rejonu – Powiat Ostrowiec Świętokrzyski mogli wyraźnie zaakcentować swoją obecność na marszu, dzięki hojności sponsorów: posła Andrzeja Kryja, Anny Szałapskiej, właścicielki drukarni ?Miasto Kolorów?, którzy ufundowali koszulki oraz transparent.
Jak zrobić ?Szlachetną Paczkę?? Najpierw trzeba wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać okolicę, w której chcemy pomagać. Następnie powinniśmy się  zapoznać z opisami rodzin na stronie i  wybrać tę rodzinę, której chcemy pomóc, a której historia najbardziej nas urzekła. Możemy zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników.
-Razem jest łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany ? podkreśla Emilia Łupina. W czasie finału akcji, który został zaplanowany na 9 i 10 grudnia, paczki należy dostarczyć do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Wolontariusze dostarczą prezenty rodzinie.
– Paczka to oryginalny, polski pomysł. Nikt na świecie nie zorganizował tak precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy na tak duża skalę ? mówi ks. Jacek Stryczek. – Zamiast szukać podziałów, my lubimy ludzi, lubimy siebie, wydobywamy z siebie i innych to, co najpiękniejsze. W ten sposób staramy się czynić świat i ludzi dookoła nas piękniejszymi. Dzięki temu wszystkim jest lepiej, lepszy staje się świat.
Szlachetna Paczka, to już nie tylko przygotowywanie prezentów dla rodzin w potrzebie. Działają też takie specjalistyczne projekty jak: ?Paczka Seniorów?, ?Paczka  Lekarzy?, czy ?Paczka Prawników. Siostrzanym projektem ?Szlachetnej  Paczki? jest ?Akademia Przyszłości?, w którym przeprowadza się dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Wolontariusze pomagają uczniom, którzy nie wierzą w siebie i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks, umożliwiając dziecku udział w Akademii i wspierając je w drodze i walce o marzenia.

IMG_20171118_123642

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *