Świętowali złote gody

W minioną sobotę, w USC, dwie pary obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Państwo Anna i Jerzy Klimkiewiczowie oraz Mirosława i Eugeniusz Podsiadło z rąk sekretarza gminy Bodzechów Małgorzaty Sobieraj i zastępcy kierownika USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Sylwii Janik odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.
Państwo Klimkiewiczowie poznali się podczas przepustki wojskowej pana Jerzego. Młodzi wpadli sobie w oko i po trzech miesiącach znajomości pobrali się. Pan Jerzy po odbyciu służby wojskowej w Jastrzębiu Śląskim rozpoczął pracę w ostrowieckiej hucie, gdzie przepracował 37 lat. Pani Anna pracowała w cukrowni w Częstocicach. Szanowni jubilaci przebywają obecnie na zasłużonej emeryturze. Są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek i dziadkami czworga wnucząt. Mają jednego prawnuka.
Państwo Podsiadło poznali się na weselu koleżanki. Na ślubnym kobiercu stanęli 22 kwietnia 1967 r. w Baćkowicach. Pan Eugeniusz swą karierę zawodową związał z Kieleckim Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych. Pani Mirosława zajmowała się wychowywaniem dzieci. Dostojni jubilaci mają czworo dzieci i są szczęśliwymi dziadkami siedmiorga wnucząt. Od 50 lat są dla siebie partnerami w każdej dziedzinie życia, a każdy dzień ich życia to bogata i piękna karta historii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *