Kolejny mammobus przed starostwem!

W dniu 1 grudnia już po raz ostatni w tym roku na placu parkingowym przy Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim stanie mammobus, w którym przez 5 dni panie w ramach świadczeń zdrowotnych na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia będą mogły skorzystać z darmowych badań w zakresie profilaktyki raka piersi.
mammografia grudzień 2017Z kolejnych, darmowych badań będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały bezpłatnego badania. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 422546410 i 517544004. Do rejestracji telefonicznej należy przygotować nr PESEL i telefonu.
-Pragnę panu staroście i pracownikom Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych szczerze podziękować za ogromne zaangażowanie i aktywną pomoc w organizacji badań w Ostrowcu Świętokrzyskim w całym 2017 roku ? podkreśla Izabela Przybyłkowicz z firmy Medica.
Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim współpracuje ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Ostatnio przed ostrowieckim starostwem cytomammobus parkował w ubiegłym miesiącu. Z bezpłatnych badań profilaktycznych skorzystało ogółem 181 pań. 111 wykonało cytologię, a 70 badania mammograficzne.
Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki podkreśla, że pracownicy Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim są zaangażowani w organizację wielu akcji profilaktycznych, w tym w badania mammograficzne w zakresie profilaktyki raka piersi. W tym roku z takich badań skorzystało już 1859 kobiet. Dzięki współpracy z firmą Medica na terenie całego województwa w ubiegłym roku przebadano 9766 kobiet, mieszkanek województwa świętokrzyskiego. U 275 spośród nich wykryto zmiany chorobowe. Być może właśnie tym paniom wspólnym wysiłkiem uratowaliśmy życie?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *