Wymiennikownie do wzięcia

Miejska Energetyka Cieplna sprzedaje zbędne obiekty wymiennikowni na terenie ostrowieckich osiedli.
Inne modernizuje, a wygospodarowane pomieszczenia wynajmuje pod usługi.
Jesienią MEC zmodernizował obiekt wymiennikowni pod samolotem na os .Pułanki. Ponieważ budynek ten sąsiaduje z pawilonem handlowym, zapewne sporo osób miejscowych i przyjezdnych zwróciło uwagę nie tylko na inwestycję, ale również na zmianę w wyglądzie tej części miasta. Szary budynek, po wykonaniu nowej elewacji, wymianie okien, drzwi, wygląda jak nowy. Już nie szpeci osiedla, natomiast z dnia na dzień stał się ciekawym elementem jego architektury.
Wygospodarowane pomieszczenia w dawnej wymiennikowni o przyzwoitym standardzie, MEC wydzierżawił pod usługi. Jest tam m.in. salon fryzjerski, zakład usług krawieckich, itp. Korzyści są obopólne: gminna spółka może liczyć na dodatkowe środki, zaś mieszkańcy są zadowoleni, ponieważ na miejscu mogą załatwić wiele ważnych spraw.
-Takich obiektów wymiennikowni na terenie miasta mamy około 20 ? mówi Dariusz Wojtas, prezes zarządu spółki Miejska Energetyka Cieplna. -Po zainstalowaniu kompaktów, na poszczególnych blokach, obiekty te nie są nam już potrzebne. Likwidowane wymiennikownie grupowe, sprzedajemy w drodze przetargu. W tym roku przygotowaliśmy do sprzedaży dwa tego typu obiekty na os. Rosochy. Jeden z nich znajduje się w rejonie os. Patronackie przy ul. Polnej. Została już dokonana ich wycena.
W ubiegłym roku sprzedaliśmy jedną z wymiennikowni w os. Stawki. Niebawem ogłosimy przetarg na kolejną. Ponieważ są to obiekty usytuowane wewnątrz osiedli w uczęszczanych miejscach, więc można je zmodernizować i zaadaptować na różnego typu pawilony usługowe czy osiedlowe sklepy.
Pierwszą wymiennikownię MEC zmodernizował w ubiegłym roku. Był to obiekt przy ul. Siennieńskiej już na terenie os. Pułanki. Parterowy, ciekawie zaprojektowany budynek wyróżniał się na tle bloków i pewnie byłby atrakcyjnym obiektem na przykład na restaurację, bar, czy fitness klub. Gminna spółka zdecydowała jednak, że zatrzyma wszystkie trzy budynki wymiennikowni w os. Pułanki.
Część obiektu przy samolocie, oprócz wydzierżawienia prywatnym przedsiębiorcom, wydzierżawiono także Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej na hydrofornię. Do wymiennikowni, usytuowanych obok Szkoły Podstawowej Nr 7 i przy ul. Siennieńskiej, MEC przeniósł własne służby remontowe i elektryczne. Warto podkreślić, że wszystkie prace związane z modernizacją wymiennikowni, MEC finansuje z własnych środków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *