Będzie się działo

10 grudnia na ostrowieckim Rynku odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki.
Tego dnia zobaczymy i usłyszymy podopiecznych Fundacji Braci Golec, Master Team oraz ostrowieckie szkoły taneczne ?Progres? i ?3 YourMind?. Nie zabraknie też innych atrakcji nie tylko dla najmłodszych.
trewNa wyjątkowe spotkanie już od godziny 12.30 zaprasza prezydent Jarosław Górczyński oraz Miejskie Centrum Kultury. Tego dnia na ostrowieckim Rynku zabrzmią najróżniejsze dźwięki. Bardzo ciekawie zapowiada się występ podopiecznych Fundacji Braci Golec.
Owa organizacja została założona w 2003 roku przez braci Golec – Łukasza i Pawła, liderów zespołu Golec uOrkiestra. Aktualnie jest prężnie działającą organizacją pozarządową, która każdego roku pomaga rozwijać muzyczne talenty.
– Wierzymy, że kiedy słowa zawodzą, mówi muzyka. Kultura regionu niesie w sobie wiele wartości istotnych dla zbiorowości i dla każdego z osobna. Z niej wypływają postawy i zachowania społeczne, które chcemy popularyzować.
Misją FBG jest aktywne promowanie i upowszechnianie dostępu do tej kultury oraz pokazanie, że jej treści mogą być tworzone przez każdego z nas – mówią o misji Fundacji jej założyciele. W tym celu powstały Ogniska Twórczości Artystycznej, które działają na terenie Żywiecczyzny.

tr

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *