Eligiusz Mich to już historia? Niech żyje Grigor Szaginian?

Eligiusz Mich nie przegrał wyborów na przewodniczącego powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po prostu, nie stanął w szranki z innymi kandydatami. Jak mówi, nie chciał boksować się w nierównej walce.
-W dniu 2 grudnia złożyłem na ręce przewodniczącej komisji wyborczej rezygnację z kandydowania na przewodniczącego ostrowieckich struktur PO ?mówi Eligiusz Mich. Decyzje tę podjąłem po zapoznaniu się ze spisem wyborców. Nie chce uczestniczyć w wyborach, które nie mają nic wspólnego z demokratycznymi zasadami. Do spisu dopisano blisko osiemdziesiąt osób, które stały się członkami PO w ciągu ostatniego tygodnia przed wyborami ? 21, 22 i 23 listopada. Chodzi o przegłosowanie osób, które poświęciły działalności w tej partii niemało swego życia i umiejętności w organizowaniu akcji znanych wszem i wobec.
IMG_20171202_102203W głosowaniu na G. Szaginiana nie wziął udziału również Jerzy Brożyna.
IMG_20171202_102840-Za dużo niewiadomych ma dzisiejszy dzień -powiedział przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.
Przewodniczący Grigor Szaginian dziwi się obiekcjom E. Micha. Wierzy, że po tych wyborach ostrowiecka PO będzie silniejsza niż do tej pory. Akcje ostrowieckiej PO, robione dotychczas, nadal będą robione, a nawet jeszcze więcej.
-Nie płaczę z tego powodu, że E. Mich nie będzie przewodniczącym PO, ale chcę, aby znalazł swoje miejsce w odnowionej partii ?mówi G. Szaginian. -Jeśli ja wygram, to rozważałem jego miejsce na pozycji wiceprzewodniczącego. Rozmawialiśmy na ten temat. Nowi członkowie PO mają prawo głosu, bo struktury ostrowieckie zostały rozwiązane.
Ani G. Szaginian, ani E. Mich ani słowem nie odnieśli do zasadniczego problemu, przed jakim stoi PO, a więc koalicji z PiS-em w powiecie. Widać to wciąż temat tabu.
IMG_20171202_103428W głosowaniu brał udział m.in. Zbigniew Sieradzki. Do PO zapisał się ze dwa miesiące temu, bo tak chciał. Ma 58 lat, a decyzję o wstąpieniu do PO podjął samodzielnie.
-Troszkę przydałoby się zmienić ?powiedział.
Wybory zdecydowaną większością głosów wygrał Grigor Szaginian, który pokonał Wojciecha Połanieckiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *