Iga poetka

Iga Klepacz, uczennica pierwszej LO Nr II im. Joachima Chreptowicza, zadebiutowała swą poezją w Powiatowym Konkursie Literackim ?Leśmianowskie inspiracje? i zdobyła tytuł laureata, zajmując zaszczytne drugie miejsce. igaW napisanych przez nią dwóch wierszach, balladzie  i erotyku, utrzymanych w konwencji poetyki Bolesława Leśmiana, jury doceniło oryginalność tematu, językowe bogactwo i literacką formę wypowiedzi.
– Jestem pełna uznania dla Igi, która w bardzo krótkim czasie i z wielką łatwością opanowała poetycki warsztat pozwalający stworzyć w sposób profesjonalny wiersze inspirowane twórczością Leśmiana- mówi nauczycielka Igi, polonistka Marta Kalita.- Wystarczyło kilka wskazówek, by uczennica z wielką swobodą napisała utwory o wartościach  artystycznych i z ideowym przesłaniem. To oraz fakt, że wiersze przypadły do gustu komisji konkursowej świadczy o drzemiącym w uczennicy talencie poetyckim.
Iga odebrała dyplom laureatki podczas ?Weekendu z Leśmianem?, a w nagrodę od organizatora konkursu- Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz WSBiP- pojedzie na spektakl teatralny do Warszawy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *