„Yes I Can”

W ostrowieckich szkołach podstawowych rozpoczął się miejski konkursu języka angielskiego „Yes I Can?, który patronatem objął prezydent Jarosław Górczyński.
Trzy etapy konkursu, rozłożone na cały rok szkolny, mają wyłonić najbardziej uzdolnione językowo dzieci. W związku z tym, organizator, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych zdecydował się zaprosić do konkursu wszystkich uczniów z klas I ? VII.
-Za nami już pierwszy etap – klasowy, w efekcie którego poznamy po trzech najlepszych uczniów z każdego oddziału. -Uczniowie ci zostaną zakwalifikowani do etapu drugiego ? szkolnego, który podzielony będzie na następujące kategorie wiekowe ? klasy I-II, III-IV, V-VI oraz VII- wyjaśnia Marta Dobrowolska ? Wesołowska, główny koordynator konkursu.
Jak informuje organizator, etap drugi odbędzie się w marcu 2018 roku, zaś etap trzeci ? międzyszkolny ? na przełomie kwietnia i maja 2018 roku. Gala Laureatów, w trakcie której wręczone zostaną nagrody, zaplanowana jest na połowę maja 2018 roku.
Miejski Konkurs Językowy to duże przedsięwzięcie, które angażuje nauczycieli języka angielskiego do wspólnej pracy.
-W każdej placówce wytypowano dwóch nauczycieli, którzy zostali powołani na Szkolnych Koordynatorów Konkursu. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatora do konsultacji, powierzono nam również zadanie koordynowania całości przedsięwzięcia w naszych szkołach. W etapie trzecim wszyscy zasiądziemy w komisjach konkursowych- wyjaśnia Anna Pronobis, nauczyciel języka angielskiego w PSP Nr 3. – Pozycja języka angielskiego we współczesnym świecie jest dominująca i bezapelacyjna.
Jest to najbardziej popularny i powszechny środek komunikacji, wykorzystywany w bardzo wielu obszarach, poczynając od nauki, po biznes, kulturę czy dyplomację.
-Jestem przekonany, że każda forma zachęcenia młodych ludzi do nauki tego języka, do poszerzania wiedzy jest cenna, a Miejski Konkurs, angażujący wszystkie placówki i wszystkie chętne dzieci, jest na to bardzo dobrym sposobem- podkreśla prezydent Jarosław Górczyński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *