Uspokajające oświadczenie dyrektora szpitala

Dziś, po kolejnej turze rozmów kierownictwa ostrowieckiego szpitala z lekarzami dyrektor ZOZ Rafał Lipiec wydał oświadczenie. Oto jego treść:

2018-01-15_12h55_56-min

Rozmowy będą kontynuowane w najbliższy piątek.

Jak się dowiadujemy, od rozpoczęcia przez Porozumienie Rezydentów OZZL protestu polegającego na wypowiadaniu klauzuli opt -out, każdego dnia, do godz. 11, dyrektorzy lecznic z województwa świętokrzyskiego wysyłają do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach raporty z podaniem liczby wypowiedzeń przez lekarzy umów, oznaczających zgodę na wydłużenie czasu pracy. Statystyki te kształtowały się różnie. Najwięcej umów, 325 zostało wypowiedzianych pod koniec grudnia 2017 r.
Z informacji uzyskanych od Diany Głowni, rzecznika prasowego Wojewody Świętokrzyskiego, na dzień 10 stycznia br. liczba wypowiedzeń tych umów w naszym województwie wynosiła 294. W ostrowieckim ZOZ, klauzule opt -out wypowiedziało 2 lekarzy rezydentów i 29 specjalistów. Pomimo tego, dyrektorzy szpitali nie raportują występowania jakichkolwiek zakłóceń w funkcjonowaniu kierowanych przez siebie placówek.
Uspokajających informacji udzieliła nam również Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału NFZ. Do piątku, 12 stycznia br. nie było zgłoszeń od dyrektorów szpitali z naszego regionu o występowaniu jakichkolwiek ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *