Krzemionki w Sejmie

Pradziejowe kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach doczekają się specjalnej wystawy w Sejmie. Będzie to świetna reklama neolitycznego obiektu, starającego się o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wniosek do Komitet Światowego Dziedzictwa zostanie najprawdopodobniej zgłoszony jeszcze w styczniu.
-Wystawę Krzemionek, od razu dodam w bardzo dobrej, prestiżowej lokalizacji w budynku głównym na I piętrze, gdzie znajdują się tablice upamiętniające wybitnych posłów i gdzie odbywają się konferencje prasowe, będzie można oglądać w Sejmie w dniach od 26 lutego do 5 marca ? informuje poseł, Andrzej Kryj, który podkreśla, że jego starania we współpracy z dyrektorem muzeum Włodzimierzem Szczałubą i specjalistą muzeum ds. infrastruktury i promocji Pawłem Urbanem, zakończyły się sukcesem. ?Moja propozycja zorganizowania takiej wystawy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, który objął nad nią patronat. Tak się złożyło, że w czasie czynnej wystawy odbywać się będą posiedzenia Sejmu. Oficjalne otwarcie wystawy, z udziałem członka prezydium Sejmu, odbędzie się właśnie w tym czasie.
Poseł podkreśla, że czyni starania, aby wystawa objęta została patronatem TVP i TVP Historia tak, aby w całą Polskę szedł czytelny przekaz, że na terenie naszego województwa i powiatu ostrowieckiego mamy zabytek wyjątkowy.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Krzemionki w Sejmie

  • 22/01/2018 at 08:42
    Permalink

    Czy taki mariaż brylantu archeologii w Polsce , z brudną polityką,nie zaszkodzi temu pierwszemu ? Zwłaszcza w takim miejscu gdzie powinno obowiązywać poszanowanie ludzi a są haniebne kłótnie i wyzwiska najważniejszych osób w Państwie ?
    Nasze Krzemionki zasługują na swoją reklamę w godniejszym miejscu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *