?Rawszczyzna? po kolejnym etapie modernizacji

Zakończył się czwarty etap modernizacji Pływalni ?Rawszczyzna? w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Udało się zakupić także dużą partię tzw. sprzętu ruchomego dla potrzeb piłkarskiego obiektu treningowego. Podobnie, jak w poprzednich latach, blisko połowa środków na ten cel pochodziła ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W 2017 r. zrealizowane prace opiewały na kwotę miliona złotych, z czego prawie 500 tys. zł pochodziło z dotacji, a drugie tyle z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
-Za te pieniądze wykonaliśmy nowy monitoring, dzięki czemu obecnie na całym obiekcie jest 47 kamer stacjonarnych o bardzo dobrej jakości obrazu ? mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Piotr Węglewicz. Wymieniliśmy także ciąg świetlików na dachu oraz oświetlenie awaryjne. Ponadto za kwotę 300 tys. zł doposażyliśmy piłkarski obiekt treningowy. Zakupiliśmy między innymi ciągnik wraz z pługiem, dwie kosiarki, deszczownie, siewnik, urządzenie do rekultywacji boiska. Przed tygodniem otrzymaliśmy informacje, że program, z którego poczyniliśmy owe zakupy został zaakceptowany i dobrze rozliczony. Nie ukrywam, że obecnie czekamy na ogłoszenie programu na ten rok, by móc złożyć stosowny wniosek. Choć władze MOSiR-u szukają zewnętrznych środków na prace modernizacyjne, angażują również gminne pieniądze.
?Przypomnijmy, że nasza Pływalnia w tym roku kończy już 14 lat. Nadal jest to ceniony w środowisku sportowym obiekt, ale by wciąż była atrakcyjną lokalizacją, musi być stale modernizowana. Wszystkie prace wykonywane są z myślą o komforcie naszych klientów. Niedawno, na przełomie grudnia i stycznia zmodernizowaliśmy prysznice i przymierzamy się do wymiany suszarek w holu oraz wymiany profesjonalnych drzwi do szatni. Obecnie rozważamy zakup nowych drzwi do przebieralni ? dodał dyrektor Piotr Węglewicz.
Łącznie w ramach remontowego programu ministerialnego na prace przy ostrowieckich obiektach sportowych przeznaczono około 3 mln 630 tys. zł przy dofinansowaniu w kwocie 1 mln 750 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *