Fascynująca przygoda z nauką na ?Ostrowieckim Uniwersytecie Dziecięcym?. Zabawa w studiowanie

Przez dwa tygodnie ferii zimowych dzieci w wieku 7-12 lat, które nigdzie nie wyjadą mają okazję pobawić się w studiowanie. A to za sprawą ?Ostrowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego, który startuje w Ostrowcu Św. i na ten okres przygotował specjalną ofertę. Organizatorem projektu jest ostrowiecki Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana.
– Proponujemy fascynujące zajęcia pełne eksperymentów, twórczej zabawy i ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Zależy nam przede wszystkim na rozbudzeniu w dzieciach naturalnej ciekawości. Chcemy zachęcić je do odkrywania świata i zdobywania wiedzy- mówi Monika Bryła- Mazurkiewicz, pomysłodawczyni projektu.
W ramach projektu organizatorzy zaplanowali zajęcia m.in. z archeologii, historii, historii sztuki, dziennikarstwa, wiedzy o społeczeństwie, chemii, krajoznawstwa, biologii, geologii, geografii.
Większość z nich będzie miało formę praktycznych warsztatów. „Młodzi Studenci? poznają tajemnice świata zwierząt, wykonają eksperymenty chemiczne, dowiedzą się czym są skamieniałości, odbędą podróż w pradzieje, odczarują historię, zostaną wprowadzeni w fascynujący świat sztuki.
–   Za   motto   naszego   projektu   obraliśmy   cytat   z   ?Syzyfowych   prac?   Stefana Żeromskiego: ?Nauka  jest jak niezmierne morze… Im   więcej   jej   pijesz,  tym   bardziej   jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować?.
To słowa wypowiedziane przez Antoniego Paluszkiewicza zwanego Kawką do Andrzeja Radka.
Nauka i edukacji są bardzo ważne w życiu każdego człowieka i pomocne, im więcej nowych rzeczy poznajemy, tym bardziej jesteśmy ciekawi świata i jego tajemnic. Zależy nam,   aby pokazać  młodym  osobom,  że   nauka  nie   musi   być  jedynie  nudnym codziennym obowiązkiem, ale może stać się prawdziwą życiową pasją ? dodaje Monika Bryła- Mazurkiewicz.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do soboty, tj. od 12 do 24 lutego, w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. Udział w nich jest odpłatny. Ilość miejsc ograniczona.      
Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać w siedzibie PTTK Oddział im. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. w ODS ?Malwa? os. Stawki 45 (I piętro) lub tel. 505 444 874, 694 834 511.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *