Jubileusz w cieniu gór

Od sporej niespodzianki rozpoczął się jubileusz 15-lecia Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jego członkowie, wsparci przez aktorów Teatru Teorikon MCK, zaprezentowali miniaturę teatralną ?Góry?. Justyna Chojnacka, Jadwiga Dadia, Ewa Gawlik, Grażyna Jedlikowska, Marek Kimbar, Krzysztof Kucharski, Teresa Kupracz, Alicja Major-Salwierz świetnie poradzili sobie z tekstami Kazimierza Przerwy Tetmajera, czy Juliana Przybosia.  Całość, przygotowana pod okiem Elżbiety Baran z MCK, została wręcz entuzjastycznie przyjęta przez liczną grupę zaproszonych na to szczególne spotkanie gości.
-Myślę, że nieco wszystkich zaskoczyliśmy, bo niewiele osób w Polsce wiedziało, że jako miłośnicy gór mamy również teatralne zainteresowania – przyznała Grażyna Jedlikowska, prezes PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim.

graGrażyna Jedlikowska, prezes PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim: -Życzymy sobie w dniu jubileuszu kolejnych wyzwań, którym będziemy chcieli sprostać i przede wszystkim zdrowia.

Na jubileusz ostrowieckiego PTT przyjechali gości z całej Polski. A spotkanie było świetną okazją do podsumowań i podziękowań (okolicznościowe odznaki i grawerton wręczali Wojciech Szarota, prezes PTT i w imieniu prezydenta Jarosława Górczyńskiego, Tomasz Gębka).
-Wszystko zaczęło się od tego, jak Tomek Gawlik przeczytał w czasopiśmie ?Poznaj swój kraj? artykuł o PTT – wspomina Grażyna Jedlikowska. Później natrafił na pamiętnik, aż wreszcie napisał do koleżanki z Krakowa i wstąpił do tamtejszego koła. Początkowo w Ostrowcu świętokrzyskim też funkcjonowało koło, ale 3 stycznia 2003 zostało na nasz wniosek przekształcone w oddział. PTT w Ostrowcu Świętokrzyski tworzy 51 osób i analizując jubileuszową prezentację wcale nie próżnują.
-Skupiamy się na organizacji wycieczek i rajdów, także jednodniowych np. w nasze Góry Świętokrzyskie, ale także dłuższych wymagających odpowiedniego przygotowania- słyszymy. Dla młodzieży organizujemy konkursy wiedzy o polskich górach. Sami bierzemy udział w akcjach sprzątania gór, a także organizujemy spotkania z ludźmi gór. Do ostrowieckiego PTT można dotrzeć za pośrednictwem strony internetowej http://www.ostrowiec.ptt.org.pl, a także na spotkaniach w każdy pierwszy wtorek miesiąca, które o godzinie 18 odbywają się w budynku ?Etiudy? II piętro.
-Zachęcamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach, czy też wycieczkach. Jeśli spodoba nam się ta górska przygoda, każdy będzie mógł wstąpić do ostrowieckiego PTT- zaprasza Grażyna Jedlikowska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *