Ekwador, jakiego nie znamy…

Instytut Kultur i Języków WSBiP zaprasza na wykład pt. ?Ekwador. Ceramika na równiku? autorstwa Doroty Łasisz, który odbędzie się 10 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w Auli II WSBiP, przy ul. Akademickiej 12.
Paweł Kaptur z Instytutu Kultur i Języków WSBiP zapowiada, że w czasie sobotniego spotkania odkryjemy Ekwador. To nie tylko wybrzeże, góry i selwa, ale również nietuzinkowa ceramika wysoko w Andach, lub u łowców głów w niebezpiecznej Amazonii. Kolibry w ogrodzie Eduardo, lamy w Cuenca, kapucynki nad Rio Napo i oczywiście dużo przepięknej ceramiki.
-Wykład poprowadzi Pani Dorota Łasisz – ceramiczka, rzeźbiarka, podróżniczka, członek Związku Ceramików Polskich – podkręsla K.Kaptur. -Od 20 lat zajmuje się zawodowo ceramiką, prowadzi szereg warsztatów w Ośrodkach Kultury, szkołach, przedszkolach, uniwersytetach. Bierze udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Koordynuje plenery, wernisaże, wystawy. Zafascynowana Ameryką Łacińską. Liczne podróże łączy z ceramiczną pasją. Mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie prowadzi „Mimbres Pracownię Ceramiki”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *