W śniadaniu biznesowym uczestniczyło 30 firm z Ostrowca, Kielc i Starachowic!

W miniony piątek, w Hotelu Red, dokładnie o godz. 9 rano, odbyło się pierwsze śniadanie biznesowe Klubu Biznesu sekcji ręcznej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
Udział w nim wzięli przedstawiciele blisko trzydziestu firm działających na terenie naszego miasta, a także Kielc i Starachowic. Pierwszy taki klub, jak informuje Radosław Rogiewicz z Partnerskiego Klubu Biznesu, powstał pięć lat temu w Legnicy. Nikt nie chciał już reklamy w postaci bajeru na trybunach lub nazwy firmy na koszulkach. Wszyscy pytali, co ja z tego będę miał? Powstanie klubu biznesu posłużyło do nawiązania znajomości z przedsiębiorcami z całej Polski. Przedstawiciele firm zawierali między sobą nowe kontakty biznesowe oraz zwiększali zasięg swoich działalności. W ten sposób w Legnicy udało się przyciągnąć do sportu 200 firm, a klub zyskał kilka milionów złotych. Inicjatywa sięgnęła już skali ogólnopolskiej. Klubów funkcjonuje już kilkanaście, m.in., w Częstochowie, Poznaniu, Opolu, Bydgoszczy, Tarnobrzegu, Łodzi, Lubinie, Wrocławiu, Grudziądzu. Biznesmani z około 700 firm z całej Polski chętnie poprzez  kontakty sportowe integrują się, wspólnie wyjeżdżają na mecze, a przy okazji poprzez łatwe pozyskiwanie partnerów biznesowych tną koszty funkcjonowania swoich firm.

W Ostrowcu wypada nam wiec tylko zaprosić do udziału w Klubie Biznesu KSZO jak najszersze grono przedsiębiorców, którzy szukają nowych kontaktów i możliwości biznesowych na terenie miasta, województwa, ale również na terenie całej Polski. Skorzystają na tym, tak jak nasz ukochany KSZO. Następne śniadanie biznesowe planowane jest już w marcu.
Przedstawiciele tych firm, które wzięły udział w piątkowym śniadaniu biznesowym, zapowiadają, że na pewno przyjdą na kolejne. Prowadzący spotkanie Radosław Rogiewicz w efektownej prezentacji przedstawił sposoby, jak Klub Biznesu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski jest w stanie pomóc każdemu, nawet przedsiębiorcom najmniejszych firm, każdemu kto tylko zdecyduje się do niego dołączyć.
Michał Broda wespół z prezesami KSZO ? Piotrem Dasiosem i Karolem Szewczykiem oraz trenerem Mariuszem Jurasikiem wręczył dotychczasowym sponsorom KSZO pakiety startowe Klubu Biznesu KSZO. Otrzymały je m.in. takie fi rmy, jak Odlewnia Ostrowiec, Drogowiec, Scorpion, Remondis, Pizzernia Primo Pizza. Radosław Rogiewicz wspólnie z ostrowieckim koordynatorem Michałem Brodą zaprezentowali cele i założenia Klubu Biznesu KSZO. Każda z firm, biorących udział w śniadaniu biznesowym, miała szansę krótko zaprezentować swoją działalność oraz zaoferować bądź produkty, bądź swoje usługi i w ten sposób poszukać odbiorców i kontaktów biznesowych w ramach zakładanej współpracy.
W spotkaniu w Hotelu Red wzięli udział przedstawiciele firm budowlanych, hutniczych, ale i windykacyjnych, ubezpieczeniowych i handlowych. Wszystkich zaskoczyła obecność ostrowieckiego aktora Jana Krzysztofa Szczygła, który – jak się okazuje – również prowadzi swoją firmę. Przekonaliśmy się, że śniadania biznesowe to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Już po pierwszych prezentacjach firm okazało się, że prowadzący spotkanie Radosław Rogiewicz z pamięci podawał nazwy firm gotowych do współpracy, a sami przedsiębiorcy  chętnie wymieniali się wizytówkami i nawiązywali kontakty. Wzięli także udział w losowaniu nagród, którymi były kalendarze KSZO.
Klub Biznesu to dzisiaj platforma networkingowo?biznesowa. Firmy cyklicznie spotykają się na śniadaniach biznesowych, które mogą pochwalić się rekordową w Polsce frekwencją od 60 do 120 firm na każdym z takich spotkań. Miejmy nadzieję, że już wkrótce na spotkaniach Klubu Biznesu KSZO będzie wkrótce podobnie?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *