Jaki prezent na Walentynki?

W tym roku sprzedaż walentynkowych prezentów zaczęła się już 3 lutego. W te Walentynki e-sprzedaż rośnie w niektórych segmentach nawet o ponad 300%. Największe wzrosty generuje m.in. sprzedaż damskiej bielizny i kosmetyków
W tym roku walentynkowa machina ruszyła już w styczniu a sprzedawcy prześcigają się w pomysłach na trafienie w gust kupujących. Stawka jest wysoka: wśród polskich klientów e-sklepów, ponad połowa deklaruje, że obchodzi Walentynki, zaś aż 44% ankietowanych kupuje prezenty swojej drugiej połówce przez internet. Podobnie wyglądają wskaźniki w europejskim e-commerce, tam również Święto Zakochanych to świetna okazja do zwiększenia obrotów sklepów internetowych o dodatkowe kilkaset milionów euro. W jaki sposób? Dobrym ruchem jest nie tylko stworzenie specjalnej, walentynkowej oferty w e-sklepie, ale również ułatwienie klientowi wyboru właściwego lub wysokomarżowego produktu np. podsuwając mu go jako rekomendację.
– W okresie poprzedzającym Walentynki obserwujemy wzrost internetowej sprzedaży damskiej bielizny. Konsumenci intensywnie przeglądają i co najważniejsze ? kupują ? intymne produkty w sieci. Np. w Czechach z okazji Walentynek sprzedaż bielizny wzrasta o niemal 300 proc.- zaznacza Paweł Wyborski, prezes QuarticON, twórcy systemu do analizy danych i wykorzystywania ich do tworzenia spersonalizowanych rekomendacji produktowych, wykorzystywanego przez liderów e-commerce w Europie.
Zdaniem Pawła Wyborskiego, na wzrost e-sprzedaży bielizny i innych gadżetów erotycznych ma wpływ przede wszystkim zapewnienie kupującemu anonimowości. Konsumenci doceniają możliwość dyskretnego zamówienia produktów w sieci i prywatnego odbioru. Przed Świętem Zakochanych trwa w najlepsze: damską bieliznę kupują nie tylko kobiety na wieczór walentynkowy, ale również mężczyźni ? jako prezent.
Według danych QuarticON, zbieranych bezpośrednio z rynku e-commerce, na początku lutego sprzedaż bielizny w polskim internecie wzrosła w e-sklepach średnio o 100% a w niektórych przypadkach nawet o niemal 300%. W czasie Święta Zakochanych Europejczycy masowo kupują także kosmetyki. Już od 3 lutego liczba transakcji w tym segmencie rośnie aż o 150%. Średnia wartość ceny koszyka pojedynczego klienta wzrasta aż o niemal 100%. Na Węgrzech dla kosmetyków tempo wzrostu sprzedaży przekracza 200 proc.
? Jeszcze wyższe wzrosty można osiągnąć, wprowadzając silniki rekomendacji. To dodatkowe kilkanaście procent sprzedaży każdego miesiąca, nie tylko w okresie świąt czy Walentynek ? podkreśla Paweł Wyborski i dodaje, że dzięki automatycznemu tworzeniu spersonalizowanych ofert, europejski e-commerce kolejne Walentynki będzie obchodził z jeszcze większym przytupem.
Co jeszcze w internecie z okazji Walentynek schodzi jak świeże bułeczki? (wzrost w proc. w porównaniu do okresu sprzed Walentynek, zestawienie QuarticOn na podstawie zagregowanych danych ze sklepów internetowych).
Kwiaty ? skok o 460 proc.
Biżuteria ? sprzedaż wyższa o 220 proc.
Perfumy ? wzrost o 180 proc.
Akcesoria erotyczne ? 130 proc.
Świece premium/zapachowe ? 130 proc.
Słodycze premium ? 110 proc.
Pluszowe misie ? 90 proc.
Bilety do kina/seanse wieczorne ? 65 proc.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *