Postrzelali?

Na strzelnicy Klubu Sportowego Świt Starachowice przeprowadzono drugą turę zawodów Międzyszkolnej Ligi Strzelectwa Sportowego.
Zawody strzeleckie są częścią realizowanego w LO Nr I pod patronatem starosty ostrowieckiego ?Programu edukacji patriotycznej i proobronnej uczniów szkól ponadgimnazjalnych?.

Ola
W drugiej turze, z planowanych czterech, uczestniczyło 7 zespołów ze swoimi opiekunami. W zimowych warunkach wykonano strzelanie na odległość 50 m z karabinka sportowego bocznego zapłonu w pozycji strzeleckiej leżąc. Po 5 strzałach próbnych zawodnicy podchodzili to tarcz i sprawdzali wyniki, po czym wykonywali drugą serię 5 strzałów ocenianych. Najlepsi okazali się: Piotr Haba z LO Nr II oraz Natalia Baran z LO Nr III. Osiągnęli wyniki 45 pkt. na 50 pkt. możliwych. W klasyfikacji zespołowej w tej turze 1 miejsce przypadło drużynie LO Nr II im. J. Chreptowicza z wynikiem 124 pkt. na 150 do zdobycia. W skład ekipy ?Chreptowicza? wchodzili: Piotr Haba, Filip Radomski i Maciej Zdybski. 2 miejsce zajęła reprezentacja ZS Nr 3 (THM) z wynikiem 114 pkt. Na trzecim miejscu pozostał zespół LO Nr III im. Wł. Broniewskiego z wynikiem 106 pkt. Tyle samo punktów zdobył zespół ZS Nr 2, lecz o 4 lokacie zdecydowała ilość trafi eń w ?10?. Kolejne miejsca przypadły:
CKZiU (98 pkt.), LO Nr I (95 pkt.) i ZSOMS (89 pkt). Zawody sędziowali dyrektorzy ?Staszica? i ZS Nr 3, Dariusz Kaszuba i Czesław Golis.
W nieformalnej klasyfikacji opiekunów 45pkt. wystrzelał dyrektor LO Nr I Dariusz Kaszuba, na drugim miejscu uplasował się dyrektor LO Nr II Sławomir Miszczuk z rezultatem 41 pkt.

III tura zawodów przewidziana jest w kwietniu.

strz1

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *