Przedstawiciele handlowi poszukiwani

Uczestnicy projektu, wdrażanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, kończą aktualnie zajęcia z j. angielskiego, a w marcu zaczną szkolenie zawodowe: przedstawiciel handlowy ze znajomością obsługi kasy fiskalnej i wózka widłowego.
W tym roku kilka ostrowieckich instytucji realizuje projekty zawodowe, które pozwolą głównie młodym mieszkańcom naszego powiatu uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe poszukiwane na rynku pracy. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP jest jedną z jednostek najlepiej postrzeganych przez młodych ostrowczan. Projekty są znakomicie przygotowane i profesjonalnie wdrażane. Centrum zatrudnia doświadczonego doradcę zawodowego i pośrednika pracy, którzy pracują zazwyczaj z niewielką grupą osób.
W najnowszym ogólnopolskim projekcie dla Ostrowca Świętokrzyskiego przypadło dziesięć miejsc. Doradca zawodowy zaproponował kandydatom szkolenie w dziedzinie przedstawiciel handlowy. Od wielu miesięcy właściciele i dyrektorzy firm handlowych poszukują właśnie przedstawicieli. Nie ma tygodnia, by w Internecie, czy w naszej gazecie, nie pojawiły się kolejne oferty zatrudnienia. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom projektu dodatkowe formy wsparcia. Biorą oni udział w indywidualnych i grupowych zajęciach z psychologiem, w zajęciach z języka angielskiego, a w ofercie mają także bezpłatny kurs prawa jazdy. Przedstawiciel handlowy musi szybko się przemieszczać i te umiejętności są niezbędne.
kolasa-Zainteresowanie naszą ofertą było duże. Bez trudu skompletowaliśmy 10-osobową grupę. Uczestnicy mają już za sobą warsztaty psychologiczne, a pod koniec lutego zakończą zajęcia z j. angielskiego ?mówi Anna Kolasa, pośrednik pracy w Młodzieżowym Centrum Kariery w Ostrowcu Świętokrzyskim. ? Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu, w którym wybrane zostaną jednostki, które poprowadzą szkolenie podstawowe, a także z zakresu obsługi kasy fiskalnej, wózka widłowego oraz kursu prawa jazdy.
Szkolenia zawodowe powinny się rozpocząć jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, a na przełomie kwietnia i maja uczestnicy projektu rozpoczną 3-miesieczne bezpłatne praktyki zawodowe w największych lokalnych firmach handlowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *